Mapy pamięci

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

Zygmunt Kubski, fotograf amator, obserwator rozbudowy Tychów, autor ogromnego zbioru fotografii ukazujących miasto w różnych momentach, przebył drugą drogę zanim trafił do Tychów. Wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie (w czasie wojny zajętym przez wojsko niemieckie, po wojnie rozparcelowanym). To historia utraty, zmiany i wędrówki. Tuż przed śmiercią z pamięci odtworzył plan gospodarstwa, który zobaczyć można na wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Podczas spotkania, poprzez archiwalne fotografie i osobiste wspomnienia, spróbujemy odtworzyć nasze utracone lub opuszczone miejsca, tworząc na papierze własne mapy pamięci.

Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie fotografii (mogą być zapisane w pamięci telefonu/aparatu), ukazujących ważne miejsce i osoby z nim związane.

Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

więcej o wystawie czasowej „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”

tłumaczy: Sofiia Moseichuk

fot. mapa majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.