„Najgorszy człowiek na świecie”(2021)

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Pasaż Kultury Andromeda | pl. K.K. Baczyńskiego 2

Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna.  Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.


Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

reżyseria: Joachim Trier
scenariusz: Joachim Trier, Eskil Vogt
obsada: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Herbert Nordrum
czas trwania: 2h 07 min.
gatunek: komedia romantyczna

Głosy prasy:

 

„Słodki, uwodzicielski, błyskotliwy i zabawny!” - Peter Bradshaw, The Guardian

 

„Figlarny, zabawny i nieprzewidywalny jak sama miłość.” - Hannah Strong, Little White Lies

 

„Ten film stanie się klasykiem!” - Wendy Ide, ScreenDaily

 

„Olśniewająca Renate Reinsve to największe odkrycie sezonu!” - Jason Solomons, The Wrap

 

„Najlepszy film 2021 roku!” - Richard Lawson, Vanity Fair

 

„Film pulsujący życiem!” - David Ehrlich, Indiewire


 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.