Muzyczne Wieczory nad Jeziorem: Parnas Brass Band

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Paprocany | Ośrodek Wypoczynkowy

Zespół zawdzięcza swoją oryginalność przede wszystkim nietypowemu instrumentarium, którego efektem jest wyjątkowe brzmienie. Muzycy z Parnas Brass Band poruszają się biegle pomiędzy wieloma gatunkami, ale w ich muzyce najłatwiej można wychwycić elementy jazzu oraz popu. Pierwszy rok działalności PBB skupiał się na koncertach ulicznych, co było próbą kultywowania tradycji zapoczątkowanej przez zespoły nowoorleańskie. Zespół wykonał setki takich koncertów na terenie całej Europy. Aktualnie ich poczynania skupiają się na działalności festiwalowej/klubowej. Ich muzykę można było usłyszeć na takich festiwalach jak Pol’and’Rock Festival, Voicingers, Light Move Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Silesian Jazz Festival, Świdnickie Noce Jazzowe, Love Polish Jazz Festival.

W 2017 roku wydana została debiutancka płyta Parnas Brass Band pt. „Z chodnika do radioodbiornika”. W kolejnych latach pojawiały się kolejno single „Patrz na mnie” oraz „102”. PBB wystąpił gościnnie na płycie legendarnego polskiego zespołu punkrockowego Big Cyc pt. „30 lat z wariatami”, która została wydana w 2019 roku.

Skład zespołu:
Paweł Palcowski – trąbka
Paweł Południak – trąbka
Ivan Levchenko – saksofon altowy
Piotr Zawada – puzon
Szymon Klekowicki – tuba
Piotr Budniak – perkusja

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.