Etno Dzika Plaża

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Paprocany | Dzika Plaża

W przeciągu całej swojej kariery muzycznej zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, w tym na największych europejskich festiwalach, m.in: na Opener, Sziget, Woodstock, Exit, Orange, Audioriver, Colours of Ostrava.

Ma na koncie 5 płyt studyjnych i jedną dvd z zespołęm Mazowsze, która to stała się bestsellerem Empiku. Jest również współzałożycielem Psio Crew i od czasu do czasu wyraża się scenicznie poprzez projekt Górny w klimatach techno-podobnych.

Muzyczne wyrazy Goorala można usłyszeć także w kilku innych projektach m.in z Paprodziadem. Artyści jesienią 2021 roku wydali płytę pt. „Naturalna Generacja”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a jej twórcy wspólnie koncertują, nie raz wyprzedając coraz większe sale.

Gooral w całym swoim dorobku ma Machinera (z Psio Crew), nominacje do Fryderyków, a także może się pochwalić udźwiękowieniem filmu „South”. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i Górale”, a jego muzyką reklamował się m.in. Opener festiwal na swoje 10 lecie.Na wydarzenie zapraszają:
Miasto Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Invenio Polska, Beach Bar Dzika Plaża

Patroni medialni:
Radio Katowice, Radio eM, folk24.pl, Pismo Folkowe

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.