„Drugie piętro po prawej”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Teatr BELFEgoR | al. Niepodległości 32

Wchodząc w interakcję z widownią balansują, dosłownie i w przenośni na dwóch płaszczyznach – tu i teraz oraz obrazków z dzieciństwa.
Pierwszy pocałunek, pierwsze fascynacje erotyczne, gry, zabawy, przedszkole, szkoła stają się klockami, z których tworzą fundament jednej wspólnej biografii. Panowie nie oceniają, nie porównują z czasem teraźniejszym. Po prostu tworzą oczami dziecka. Niekoniecznie według stereotypu, że na starość stajemy się dziećmi. Obdarzeni wyobraźnią i dystansem do siebie, alienacją miejsca, w którym żyją, stają się na własne życzenie, wbrew wszystkim i wszystkiemu – wiecznymi dziećmi. Sztuka adresowana jest do wszystkich pokoleń, przepuszczona przez filtr muzycznych klimatów lat wczesnego PRL-u, który na chwilę wypływa z szuflad lamusa.

Scenariusz i reżyseria: Sławomir Żukowski
Obsada:
Piotr Józef Adamczyk
Sławomir Żukowski
Wojciech Wieczorek

Bilety i rezerwacje: Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra, tel. 536092440

Spektakl powstał w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych Miasta Tychy 2022

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.