„Drugie piętro po prawej”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Klub Wilkowyje MCK | ul. Szkolna 94

Zapraszamy na kolejny Czwartek z Teatrem dla Dorosłych, w ramach którego swoją najnowszą sztukę pokaże Teatr Alternatywny BELFEgoR.

Data została wybrana celowo z myślą o święcie wszystkich matek, żon, kochanek oraz ich prawdziwych mężczyznach. Teatr BELFEgoR Zaprasza w sentymentalno-żartobliwą podróż, w jaką udaje się trójka spotkanych przypadkowo starszych panów – chwilowo w bliżej nie określonym miejscu. Wchodząc w interakcję z widownią balansują, dosłownie i w przenośni na dwóch płaszczyznach tu i teraz oraz obrazków z dzieciństwa.
Pierwszy pocałunek, pierwsze fascynacje erotyczne, gry, zabawy, przedszkole, szkoła stają się klockami, z których tworzą fundament jednej wspólnej biografii. Panowie nie oceniają, nie porównują z czasem teraźniejszym. Po prostu tworzą oczami dziecka. Nie koniecznie według stereotypu, że na starość stajemy się
dziećmi. Obdarzeni wyobraźnią i dystansem do siebie, alienacją miejsca, w którym żyją, stają się na własne życzenie, wbrew wszystkim i wszystkiemu – wiecznymi dziećmi. Sztuka adresowana jest do wszystkich pokoleń, przepuszczona przez filtr muzycznych klimatów lat wczesnego PRL-u, który na chwilę wypływa z szuflad
lamusa.

Scenariusz i reżyseria: Sławomir Żukowski.
Obsada:
Piotr Józef Adamczyk
Sławomir Żukowski
Wojciech Wieczorek

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel.: 32 227 26 / 691 770 344, klub@mck.tychy.pl
Spektakl przeznaczony dla dorosłych i młodzieży (od lat 16)

Spektakl powstał w ramach dofinansowania z Tyskich Inicjatyw Kulturalnych Miasta Tychy 2022.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.