„Części ciała – Part of body”

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Miejska Galeria Sztuki OBOK | pl. K. K. Baczyńskiego 2

Anna Różycka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (2012). Artystka w swej twórczości posługuje się różnego rodzaju środkami formalnymi: rzeźbą, instalacją, multimediami. Jej wczesne prace to działania przeplatające design z rzeźbią. W tych działaniach niezwykle ważną rolę odgrywa forma, częstokroć łączy drewno ze stalą lub szkłem. Długą drogę poświęca poszukiwaniu i dochodzeniu do efektu końcowego, są to swego rodzaju badania nad możliwością użytych materiałów lub środków wyrazu. Zrealizowała wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą:

    • Tokio 2012
    • 2013. Costa Adeje – Santa Cruz de Tenerife 2015
    • Oberwill/Basel Szwajcaria 2017
    • LaLaguna Santa Cruz de Tenerife 2018


Od Artystki:

Poprzez pryzmat własnych doświadczeń staram się poruszać ważna kwestie samoakceptacji a w związku z tym świadomości własnej cielesności. Ludzkie ciało które w powszechnym odbiorze nie jest doskonałe, ale niezmiernie ważna dla jego „posiadacza” jest samoakceptacja. Mój dobór fragmentów, ich reinterpretacja i kompozycja mają ujawnić „ukryte piękno”; którego częstokroć sami w sobie nie potrafimy odnaleźć. Bombardowani po przez mas-media mamy wpajane wzorce piękna, do których dążymy niekiedy wbrew sobie. Aspirujemy do wyimaginowanych sztucznych form piękna nie dostrzegając własnej wyjątkowości i oryginalności. Moje prace są dość osobiste, nie oczekuję ich zrozumienia, raczej przełożenia na osobisty grunt doświadczeń odbiorcy, z tego też względu nie nadaję im jednoznacznych tytułów by odbiorca mógł zidentyfikować się z stworzona przeze mnie formą.


Wystawa potrwa do 17 czerwca

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.