Poznajmy się na sportowo | СУСІДИ: Спорт знайомить та зближує людей - екскурсії для дітей українською

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7

Zapraszamy przebywające w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieci z Ukrainy do Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim. Podczas spotkania opowiemy z pomocą tłumaczki o sporcie w Polsce oraz w Tychach i sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw.

Wspólnie obejrzymy wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu i zwiedzimy stadion – jeden z najładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Czeka też seans filmowy, a także zajęcia plastyczne.

Polskę i Ukrainę łączy również sport. 10 lat temu oba kraje wspólnie i z sukcesem zorganizowały mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłkarzem Dynama Kijów jest reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W polskich klubach gra wielu sportowców z Ukrainy. Tak jest również w Tychach. Hokeista Andrij Michnow z Kijowa w 2019 roku został z GKS–em Tychy mistrzem Polski, a w 2018 roku zdobył Superpuchar Polski. Piłkarz Stepan Hirśkyj z Lwowa w 2016 roku strzelił dla GKS–u Tychy zwycięskiego gola w meczu ze Stalą Mielec, który dał naszej drużynie awans do I ligi.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.

tłumaczy: Sofiia Moseichuk
współpraca: Tyski Sport S. A.
zapisy: + 48 515 717 430 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 3.04/2), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny


Запрошуємо дітей з України, які проживають у Тихах або на околицях міста до Тихської спортивної галереї, яка розташована в прекрасному міському стадіоні. Під час зустрічі, за допомогою перекладача, ми розповімо вам про спорт у Польщі та в Тихах, про відомих спортсменів, які родом із нашого міста. Будемо раді почути про ваші спортивні інтереси, види спорту, улюблені команди та зірок спорту. Нас цікавить, якими видами спорту ви займаєтесь і за які вболіваєте. Ми підкажемо, де в Тихах можна знайти місця для занять спортом, прогулянок та спортивних ігор.


Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

fot. Włodzimierz Chrzanowski

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.