AUKSO feat. Maciej Obara

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Mediateka | al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Kolejny polski muzyk w kultowym niemieckim labelu ECM. Saksofonista Maciej Obara trafił pod opiekę Manfreda Eichera jako trzeci Polak, podążając ścieżką wytyczoną przez Tomasza Stańkę i Marcina Wasilewskiego. „Wyjątkowy muzyk o dużej wrażliwości i poetyckiej naturze” – komplementował Polaka amerykański magazyn „JazzTimes”, a płyty „Unloved” i „Three Crowns” dowodzą, że nie są to słowa bez pokrycia. Scenicznym partnerem Obary w Tychach będzie pianista Dominik Wania, a więc ćwierć kwartetu, z którym saksofonista nagrywa i koncertuje. Wania dla ECM nagrywa również solo – płyta „Lonely Shadows” przyniosła mu dwa Fryderyki: za Album Roku i w kategorii Artysta Roku. Mówi, że dźwięki nie tylko słyszy, ale i widzi. Pozazdrościć: jego gra musi wyglądać jak mieniąca się wszystkim kolorami tęcza.

Obara i Wania z towarzyszeniem AUKSO zaprezentują koncert na saksofon altowy, fortepian oraz orkiestrę smyczkową w orkiestracji Nikoli Kołodziejczyka.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.