Leki ziołowe

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

Warsztaty „Leki ziołowe” pozwolą nam przyjrzeć się naszej domowej apteczce i wzbogacić ją o naturalne substancje, które sami przygotujemy. Będzie to również okazja do poznania leczniczych ziół, ich charakterystyk, zapachów i bogatych właściwości. Fitoterapia to dział farmakologii, który zajmuje się produkcją leków ziołowych z surowców pozyskiwanych z roślin leczniczych. Podczas spotkania z pracownią Nimrodel będziemy mieli okazję poznać ekspertkę w tej dziedzinie i zadać jej nielimitowaną ilość pytań odnośnie ziół, leków ziołowych oraz naturalnych sposobów regeneracji.

W tych podzielonych na część teoretyczną i praktyczną warsztatach zostaną omówione postaci leków galenowych stosowanych w ziołolecznictwie (trwałe i nietrwałe). W części praktycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli okazję wykonać poszczególne wyciągi wodne takie jak napar, wywar, macerat lub odwar. Każdy uczestnik i uczestniczka, otrzymają materiały pomocnicze oraz pomoc teoretyczną i praktyczną.

Agata Zaskórska – zielarka i edukatorka mieszkająca w Częstochowie. Kształci się w tych materiach już od ponad 10 lat. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów. Prywatnie mama Ziemowita. Prowadzi praktykę zielarską w Pracowni Fitoterapii Nimrodel, gdzie tworzy wiele fitoreceptur (leczniczych i kosmetycznych), sezonowo organizuje warsztaty, wykłady i spacery edukacyjne. Szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim. Ponadto pasjonuje się litoterapią, psychosomatyką, aromaterapią i profilaktyką żywienia. Dodatkowo poprzez działania twórcze, uprzyjemnia czas sobie oraz bliskim poprzez arteterapie: począwszy od rękodzieła po rysunek i malarstwo. Wszystko chętnie opiera na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuje do przyrody, życia i kolorów.

Czas trwania: 2,5 godziny.
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl
koszt: 10 zł od osoby
uwaga! obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy o wpisanie: „warsztaty leki ziołowe 05.02.2022 – imię i nazwisko uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, zwiedzając wystawę, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.
więcej informacji:
www.muzeum.tychy.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.