Trap Violin Style

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Gemini Park Tychy | ul. Towarowa 2

W ramach VII edycji Tyskiego Banku Kultury została wydana płyta Marcina Sidora i Szymona Herbusia. Zapraszamy na koncert promujący debiutancki album do Gemini Park Tychy.
Unikatowa fuzja muzyki klasycznej i elektronicznej. Projekt o innowacyjnej koncepcji połączenia dwóch różnych światów. Powołany do życia przez duet muzyków poszukujących nowej jakości w muzyce poważnej z użyciem hiphopowego beatu. Tandem SIDOR x S-AGE tworzą Marcin SIDOR i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków. Drugi to reżyser dźwięku i producent muzyczny, specjalizujący się w elektronice i hip-hopie – przede wszystkim w trapie. Muzycy poznali się dzięki AUKSO orkiestrze kameralnej miasta Tychy, której Marcin jest skrzypkiem, a Szymon realizatorem dźwięku. Połączyła ich nie tylko wewnętrzna chęć stworzenia czegoś oryginalnego, ale również wykształcenie muzyczne i praca nad wspólnymi projektami. SIDOR x S-AGE to spotkanie skrzypiec i elektroniki. Twórczość Beethovena, Paganiniego, Vivaldiego trafia na grunt elektronicznego beatu dając świeże spojrzenia na muzykę klasyczną. Znane melodie w zupełnie nowej odsłonie. Znakomita gra Sidora oraz ożywcze brzmienie trapu i IDM S-AGE’a urzekają zarówno publikę sal koncertowych jak i klubów muzycznych.

Wykonawcy:
Marcin Sidor - skrzypce
Szymon Herbuś - instrumenty elektroniczne

W programie m.in.:
VII Symfonia - Ludwig von Beethoven
„Zima” - Antonio Vivaldi
„Palladio” - Karl Jenkins
„Trap the violin” - Szymon Herbuś i Marcin Sidor

Posłuchaj:

https://www.youtube.com/watch?v=lRNhGhTIAHc&t=144s

Płytę możesz kupić TUTAJ
Streaming z wydarzenia będzie można obejrzeć na kanałach YouTube oraz Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.