Przesłuchania II etapu konkursu chórów TWK

Informacje

Tegoroczna edycja Tyskich Wieczorów Kolędowych ciszy się dużym zainteresowaniem chórów z całej Polski. Zakończył się pierwszy etap, który stanowił przyjmowanie zgłoszeń. Wpłynęło aż 29 wniosków od chórów, które zechciały zaprezentować swój świąteczny repertuar. Było w czym wybierać!

Drugi etap konkursu to przesłuchania na żywo, które odbędą się 15 stycznia 2022 r. od godz. 9:00 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 im. Rodu Artystów Kossaków (ul. kard. Hlonda 1, 43-100 Tychy). Wezmą w nim udział laureaci pierwszego etapu. Ich zadaniem będzie przygotowanie jednej wybranej kolędy nadesłanej do pierwszego etapu konkursu i jednej dodatkowej kolędy, która nie została umieszczona w materiale audio-video pierwszego etapu. Do tego chóry zobowiązane są przygotować wykonanie kolęd: „Bóg się rodzi” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Kolędy te nie są utworami konkursowymi. Będą odśpiewane przez wszystkie nagrodzone chóry na Koncercie Finałowym.

Jury:
• ks. prof. dr hab. Antoni Reginek – muzykolog, konsultor komisji episkopatu Polski ds. muzyki sakralnej, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych – przewodniczący jury,
• mgr Tadeusz Piszek – śpiewak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach,
• prof. zw. dr hab. Jan Ballarin – śpiewak operowy, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Muzycznej w Katowicach,
• mgr Tomasz Giedwiłło – dyrygent, muzyk, nauczyciel, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach,
• dr Dominika Kawiorska – dyrygent w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, teoretyk muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.