Sad miejski

Informacje

Na terenie zielonym przy ul. Hlonda w 2021 r. powstało wyjątkowe miejsce pełne owocowych drzew i krzewów, miejsce wypoczynku i edukacji. Rosną w nim m.in. czereśnie, wiśnie, mirabelki, brzoskwinie, jabłonie, różne odmiany malin czy jeżyny. Stworzenie ogrodu jadalnego było możliwe dzięki realizowanemu w Tychach budżetowi obywatelskiemu. 

W sadzie znajdują się m.in. tabliczki informacyjne z opisem poszczególnych drzew, krzewów i instrukcją uprawy.

Dla odpowiedniej aranżacji przestrzeni, zachęcającej do korzystania z tego miejsca, powstały elementy małej architektury w wydaniu naturalistycznym m.in. kłody drewna, siedziska z drewna np. z miejskiej wycinki służące zarówno do wypoczynku, jak i do zabawy dzieci.  W sadzie jest również pergola w kształcie kopuły. Ma 6,5 m średnicy, wykonana jest z drewna modrzewiowego i składa się ze... 100 trójkątów i jest obsadzona winoroślą.  

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.