czwartek, 28 października 2021, 18:00-19:00

Witkacy - wariat z Krupówek
"Krążą o mnie plotki wyssane z wielkiego palca czyjejś brudnej nogi" - zapewniał Stanisław Ignacy Witkiewicz, po czym wkładał piżamę sklejoną z gazet i szedł na spacer po Krupówkach. Tak - lubił takie kawały. Ot, może dlatego przylgnęło do niego miano wariat z Krupówek, które zresztą sam sobie nadał. Pajac, wyrodny syn wielkiego ojca i kokainista, a może jednak... GENIUSZ!? Warto odłożyć na bok krzywdzące stereotypy, by odkryć prawdziwego Witkacego - pracoholika, intelektualistę i filozofa.
Na opowieść przez barwne anegdoty, rozbuchaną twórczość tak literacką jak i malarską, aż po dzień, w którym ten wybitny artysta postanowił odebrać sobie życie, zaprasza Agnieszka Kijas - propagatorka i krytyk sztuki, autorka malarskich podcastów i dziennikarka.
Na spotkanie obowiązują wejściówki – do odbioru od 14 października w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej (Mediateka): 32 438 04 75.

Aleja Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy
http://www.mbp.tychy.pl
promocja@mbp.tychy.pl
tel.: +48 32 227 04 54
Miejsce wydarzenia

Biblioteka Główna w Mediatece

Aleja Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy

Na powierzchni ponad 2744 m2 znajduje się Biblioteka Główna  Miejskiej Biblioteki Publicznej  m.in. z Czytelnią Multimedialną i wypożyczalnią. To biblioteka XXI wieku – w nowym obiekcie wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania w bibliotekarstwie...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×