sobota, 18 września 2021, 14:00-19:00

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przypada w tym roku w dniach 16-22 września.
To inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie wszystkich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Tychy także włączają się do akcji i zapraszają na piknik do Parku Miejskiego Solidarności! Na rolkach, hulajnodze, rowerze, pieszo... Spotkajmy się pod Żyrafą, gdzie czekają na Ciebie warsztaty, pokazy, wystawy oraz upominki! Poznaj program!
14.00 początek imprezy
14:10 rowerowe show   15:00 spotkanie z gościem specjalnym – Dawidem Tomalą, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w chodzie na 50 km   15:30 parada z udziałem animatorów, bębniarzy oraz mieszkańców miasta, którzy przybędą na event pieszo, na rowerze, rolkach, hulajnogach lub innych ekologicznych środkach transportu (dla uczestników przewidziane upominki!)   16:15 trening z mistrzem Dawidem Tomalą   16:15 pokaz tańca seniorów (Internationaler Bund Polska)
16:30 i 18:00 rowerowe show
17:00-19:00:
pokazy i warsztaty rolkowe z profesjonalną grupą instruktorów
trening nordic walking
warsztaty kulinarne
wystawa retro-rowerów
 warsztaty trash-art z Fundacją Odzyskaj Środowisko
kursy „zabytkowym” trolejbusem z Galerią na Szelkach i wystawą obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza   19.00 – zakończenie   Imprezy towarzyszące:   Postaw na NGO!

Prezentacje tyskich organizacji pozarządowych, m.in. Internationaler Bund Polska, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Polski Związek Niewidomych, Abstynencki Klub Żeglarski „Paprocany”, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Fundacja Rozwoju i Integracji „Multiintegra”, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Klub Sportowy Falcons, Tyskie Szpilki, Polski Klub Ekologiczny i inne.

Tyskie NGO przeprowadzą m.in. warsztaty kulinarne, artystyczne, sportowe, wszelkiego rodzaju pokazy, konkursy i animacje dla rodzin.

III Partnerski Rajd Rowerowy Tychy – Bieruń
11:30 Zbiórka uczestników rajdu w Parku Miejskim
12:00 START rajdu przy Urzędzie Miasta Tychy
12:40 Półmetek Rajdu: Rynek w Bieruniu (poczęstunek dla uczestników)
13:20 START z Rynku w Bieruniu do Tychów
14:00 META rajdu w Parku Miejskim Solidarności w Tychach Organizatorem wydarzenia jest Miasto Tychy przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej. Podczas wydarzenia Urząd Miasta Tychy zapewni możliwość szczepienia się przeciwko Covid-19, a także punkt spisu powszechnego. Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu imprez dostępnego na   www.kultura.tychy.pl

Aleja Niepodległości
43-100 Tychy
https://kultura.tychy.pl/
Miejsce wydarzenia

Park Miejski Solidarności

Aleja Niepodległości
43-100 Tychy

To zielone serce miasta. Liczne alejki piesze i rowerowe oraz dogodnie rozmieszczone ławki dają mieszkańcom możliwość obcowania z przyrodą w środku miasta. W parku usytuowany jest Pomnik Walki i Pracy, powszechnie znany jako Żyrafa. To właśnie pod nim odbywają się koncerty plenerowe i festyny (Dni...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×