niedziela, 19 września 2021, 12:00-14:00

Zapraszamy na wyjątkowy recital tyszanina Mateusza Krzyżowskiego – uczestnika obecnie trwającego, XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który swoim brawurowym wykonaniem podczas Eliminacji zwrócił uwagę jury, zapewniając sobie w ten sposób udział w Konkursie Głównym, tuż obok 86 najlepszych pianistów z całego świata, wyłonionych z ponad 500 zgłoszonych w tej edycji prestiżowego wydarzenia muzycznego.

Młody polski pianista wystąpi dla rodzimej publiczności w niedzielę, 19 września w doskonałej akustycznie sali tyskiej Mediateki XXI wieku, na dwa tygodnie przed uroczystą inauguracją właściwego Konkursu Chopinowskiego.   Mateusz Krzyżowski - obecnie studiuje grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2018), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz III nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Prezentował się także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju i Słupsku. Współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Sinfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.  

Bilety w cenie 20 do nabycia za pośrednictwem strony TicketMaster.pl:
https://www.ticketmaster.pl/.../mateusz-krzyzowski.../21675

Aleja Marszałka Piłsudskiego 16
43-100 Tychy
http://www.aukso.pl
519810695786298
tel.: +48 32 227 04 54
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×