środa, 8 września 2021, 18:00-20:00

Mamy elektryzujące wieści – Tyska Galeria Sportu wraca do gry! Pierwsze spotkanie   w Tyskiej Galerii Sportu po wznowieniu działalności i prawie sześciu miesiącach rozłąki to rozmowa z   urodzonym w Tychach mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 kilometrów w Tokio (2021) .

Dawid Tomala we wspaniałym stylu sięgnął po złoty medal, uzyskując czas 3:50.08 godz. Była to jedna z największych niespodzianek w śr ód lekkoatletycznych konkurencji Igrzysk.

Mistrz olimpijski podczas spotkania opowie m.in. o swojej drodze do sukcesu oraz powróci do wydarzeń z trasy olimpijskiego chodu. Będzie również okazja do zadawania pytań naszemu gościowi.

Gościem spotkania będzie także Grzegorz Tomala, ojciec Dawida i jego trener.

Dawid Tomala ma 32 lata. Chód sportowy trenuje od 2003 roku. Startuje w barwach AZS Politechnika Opolska. W 2011 roku zdobył złoty medal w chodzie na 20 km podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Jest olimpijczykiem z Londynu i Tokio. Mieszka w Bojszowach.

zapisy (liczba uczestników ograniczona): Kamil Hajduk, tel. 515 717 430, e–mail: k.hajduk@tgs.tychy.pl

Edukacji 7
43-100 Tychy
http://www.tgs.tychy.pl
k.hajduk@tgs.tychy.pl
tel.: 515 717 430
Miejsce wydarzenia

Tyska Galeria Sportu

Edukacji 7
43-100 Tychy

TGS działa od 2015 roku. Jej zadaniem jest popularyzacja, w atrakcyjnej formie, tyskiego sportu i jego najwybitniejszych przedstawicieli. Wśród licznych propozycji Tyskiej Galerii Sportu znajdują się m.in.: - stała ekspozycja poświęcona głównie piłce nożnej,hokejowi, historii sportu w mieście...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×