W stronę nowoczesności: Osiedle D

Informacje

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 50. i 60. XX wieku. Przełom lat 50. i 60. XX wieku wyznacza istotny moment w rozwoju przestrzennym Tychów. Budowa miasta zbliżyła się wówczas do terenu planowanej dzielnicy śródmiejskiej, obejmując jej pierwsze fragmenty. Temu etapowi prac towarzyszyły również duże zmiany w architekturze i urbanistyce. Historyzujący styl socrealizmu ustępował na rzecz stylu modernistycznego – łączącego inspiracje realizacjami w państwach zachodnich z dostosowaniem do lokalnych uwarunkowań. Prowadzone były także doświadczenia z nowymi technologiami budowlanymi, w tym z systemami prefabrykacji, które zdominowały w tym czasie tyskie place budowy. Wymienione czynniki znalazły odzwierciedlenie w nowych formach i typach zabudowy, które zostaną przybliżone w trakcie spaceru.

miejsce zbiórki: ul. gen. S. Grota–Roweckiego i al. Niepodległości (przed wejściem do Urzędu Skarbowego), Tychy
prowadzi: Mateusz Miłoń
zapisy (liczba uczestników ograniczona): Agnieszka Woszczyńska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e–mail: a.woszczynska@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny więcej informacji:   https://bit.ly/3xSdOjU

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.