sobota, 18 września 2021, 16:00-17:00

Przedstawienie to przede wszystkim bajka o przyjaźni – takiej po prostu – bezinteresownej – takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

  • adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Radosław Kasiukiewicz
  • scenografia: Michał Dracz
  • muzyka: Grzegorz Mazoń
  • asystent reżysera: Bogusław Michałek
  • obsada: Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Andrzej Piecuch

SCENA MŁODEGO WIDZA w Teatrze Małym w Tychach   to comiesięczny cykl spotkań z wartościowymi i ponadczasowymi spektaklami skierowanymi do dzieci i młodzieży. Tegoroczna inauguracja sezonu ma znaczenie również dlatego, że opró cz   znakomitego spektaklu „Wystarczy być” Teatru Maska z Rzeszowa, przeprowadzone zostaną rodzinne warsztaty „Dziwny las” wprowadzające do wspomnianej inscenizacji. „ W trakcie poprzedniego sezonu prowadziliśmy szereg warsztatów teatralnych, zarówno w formule online jak i hybrydowej. Nasze propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Na tyle sporym, że w tym momencie rodzice sami do nas piszą z pytaniami o kolejne propozycje. Więc wprowadzenie zasady, że do każdego spektaklu bajkowego w ramach Sceny Młodego Widza, przygotowujemy rodzinne warsztaty teatralne jest swoistą odpowiedzią na potrzeby naszych młodych widzów i ich bliskich” – mówi Joanna Piwowar-Antosiewicz, edukatorka teatralna i opiekun SMW. Warto podkreślić, że w ramach propozycji programowych SCENY MŁODYCH pojawią się warsztaty teatralne skierowane do młodzieży i dorosłych.

Pierwsze z nich odbędą się 11 września i będą związane ze spektaklem „Przystanek” . „Podczas wspólnej pracy każdy będzie miał szansę podzielenia się swoją refleksją wynikającą z odbioru spektaklu oraz zestawienia jej z odbiorem innych widzów” – mówi reżyserka spektaklu i prowadząca warsztat Anna Białoń.

Hlonda 1
43-100 Tychy
http://www.teatrmaly.tychy.pl/
teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl
tel.: +48322272067
Miejsce wydarzenia

Teatr Mały Tychy

Hlonda 1
43-100 Tychy

Teatr Mały prowadzi stałą działalność teatru impresaryjnego, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie. Sala widowiskowa liczy 426...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×