niedziela, 15 sierpnia 2021, 12:00-16:00

Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu przyszłej edycji Biegu Tropem Wilczym na dzień 15 Sierpnia 2021 roku. Poniżej przedstawiamy Link do zapisów na bieg  
https://dostartu.pl/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy... W

ychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom została podjęta dla nas bardzo ważna decyzja. Dokładnie przeanalizowaliśmy obecną sytuację i możliwości zrealizowania Biegu w lutym i podjęliśmy, naszym zdaniem, najwłaściwszą decyzję o zmianie terminu. W dzisiejszych czasach, gdzie nic nie jest pewne, musimy szukać rozwiązań, które będą przede wszystkim bezpieczne. Przeniesienie przyszłorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym na maj jest ukłonem w Państwa stronę - w stronę naszych biegaczy i organizatorów lokalnych. Bardzo zależy nam na tym, żeby czuli się Państwo komfortowo i mogli ze spokojem oddać cześć Bohaterom Niezłomnym. Zanim jeszcze w 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą dzień 01 MARCA Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, środowiska patriotyczne przyjęły sobie za cel przywrócenie pamięci o tych zapomnianych polskich bohaterach walczących z komunizmem w latach 1944 – 1963.

W ten trend włączyli się również kibice GKS-u Tychy i Stowarzyszenie „Tyski Fan”. Najpierw skromnie, lecz z każdym rokiem z coraz większym rozmachem. Początkowo, rokrocznie pod pomnikiem Stefana Grota – Roweckiego w coraz większej liczbie składaliśmy wieńce i kwiaty, przypominaliśmy życiorysy ludzi o których historia miała „głucho milczeć”.

W latach 2014 i 2015 dzięki wsparciu m. in. Prezydenta Miasta Andrzeja Dziuby, Miejskiego Centrum Kultury, MOSiR-u, WKU i grupie rekonstrukcyjnej Arkadiusza Domińca udało nam się przenieść uroczystości na placu Baczyńskiego, gdzie zamontowaliśmy okolicznościową tablicę poświęconą Niezłomnym, a mieszkańcom miasta przedstawiliśmy bitewne rekonstrukcje z lat 1944 – 1963.
W 2016 i 2017 i 2018 i 2019 i 2020 roku zmieniliśmy formułę. Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją „Wolność i Demokracja”, uroczystości 1 marca przenieśliśmy na tyskie Paprocany. Tam zorganizowaliśmy bieg „Tropem Wilczym” wzdłuż brzegów naszego malowniczego jeziora.

ako że, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy w 2021 roku na kontynuację tematu. Do podstawowego biegu na dystansie 1963 metry (zgodnie z sugestią biegaczy) w przyszłym roku będzie można wziąć udział w biegu na dystansie ok. 10 km, wokół jeziora Paprocańskiego, a dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy różne atrakcje.
Kolejną atrakcją oprócz biegów, będzie powrót na Paprocany żołnierzy z grup rekonstrukcyjnych. Jak zwykle na wszystkich czekać będą ciepła herbata, zupa, drobne upominki dla dzieci, za miejsca I – III w biegu na 10 km przewidujemy nagrody rzeczowe. To na razie wstępny zarys tego co nas czeka. Szczegóły podamy w kolejnych informacjach.
ZAPRASZAMY !!!
Koordynator Biegu Ireneusz Ruchała 507 382 376

Parkowa 17
43-100 Tychy
211806020424758
Miejsce wydarzenia

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Parkowa 17
43-100 Tychy

OW "Paprocany" to niezwykle malowniczy zakątek Tychów położony na skraju Puszczy Pszczyńskiej. Działa tu ośrodek wypoczynkowy z wypożyczalnią sprzętu pływającego, boiskami do siatkówki i koszykówki. Tuż obok ulokowano atrakcje dla najmłodszych: kolorowy statek Santa Maria oraz...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×