piątek, 12 lutego 2021, 18:00 - piątek, 5 marca 2021, 20:00

Wystawa malarstwa Lecha Kowalczyka "Andyjski kobierzec. Andines carpet". 

Za parę chwil zapadnie głęboka noc. To urok górskich kotlin, dzień od nocy oddziela krótka chwila. Pachnie już kolacja. Całe nasze otoczenie ginie już w głębokiej granatowej czerni, nad głowami pojawia się równie szybko oszałamiająca ilość gwiazd niezwykle jasnej Drogi Mlecznej. Szukamy Krzyża Południa” – Lech Kowalczyk

Zapraszamy na wystawę prac malarskich Lecha Kowalczyka pt. “Andyjski kobierzec. Andines carpet”. Prace artysty są prezentowane w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”. Wernisaż 12 lutego, o godz.18:00.

Wystawa potrwa do 05 marca 2021.

Lech Kowalczyk - absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom uzyskał w roku 1978 pod kierunkiem prof. Tadeusza Grabowskiego- projektowanie graficzne oraz u prof. Romana Nowotarskiego- rysunek, a także malarstwo. Artysta jest laureatem I nagrody w konkursach na rysunek Związku Polskich Artystów Plastyków Katowice (1978, 1979, 1982 – dwie pierwsze nagrody równorzędne). Został wyróżniony w 1989 roku przez International Art Center Kioto w 4-albumowym wydawnictwie „Contemporary Art Print of the World” (sylwetki i prace 330 artystów z 52 krajów świata).

Prace artystyczne Lecha Kowalczyka znajdują się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i kolekcjach prywatnych, a od 05 lutego można oglądać je także w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”.

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2
43-100 Tychy
https://teatrmaly.tychy.pl/miejska-galeria-sztuki-obok/
galeriaobok@teatrmaly.tychy.pl
tel.: 780 32 02
Miejsce wydarzenia

Miejska Galeria Sztuki "OBOK"

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2
43-100 Tychy

Galeria "OBOK" w Tychach znajduje się w Pasażu Kultury Andromeda. Nie posiada własnej stałej ekspozycji. Prezentuje indywidualne i zbiorowe czasowe wystawy malarstwa, rzeźby, grafiki, tkaniny i fotografii. Jest miejscem warsztatów artystycznych i spotkań literackich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×