Ogród balsamiczny – warsztaty artystyczne dla farmaceutek i farmaceutów

Informacje

Praca w aptece wiąże się z dużą odpowiedzialnością. To też codzienne zmaganie się z wieloma pacjentami oraz wyczerpujące nocne dyżury. Przy czym wiedza farmaceutek i farmaceutów, którą muszą systematycznie poszerzać, a także trudne studia, nie decydują o większym prestiżu tej profesji. Jest to temat, o którym warto opowiedzieć. Zwłaszcza w czasie pandemii, która, być może w obiegowej opinii, jest uważana za opłacalną dla pracowników aptek.

Celem warsztatów artystycznych dla farmaceutek i farmaceutów jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na warunki pracy w aptekach. Warsztaty w dużej części będą oparte na wspólnych rozmowach i dzieleniu się doświadczeniami. Punktem wyjścia staną się zielniki i ulubione rośliny lecznicze oraz powrót do opowieści i anegdot z czasów studiów farmaceutycznych. Uczestniczki i uczestnicy zostaną zaproszeni do krótkich wywiadów, a fragmenty ich wypowiedzi wejdą w skład darmowej publikacji, dystrybuowanej podczas wystawy „Farmaceutka”. Wypracują także wspólnie element (plakat, rysunek, obiekt, inne dzieło sztuki), który pozwoli zwrócić uwagę na sytuację osób zatrudnionych w aptekach. Warsztaty mają być również formą wsparcia, które może przyczynić się do zaczerpnięcia nowych, kreatywnych sił. W warsztatach artystycznych mogą uczestniczyć farmaceutki i farmaceuci w każdym wieku, mieszkanki i mieszkańcy województwa śląskiego.

Warsztaty są częścią projektu „Farmaceutka” prowadzonego przez artystkę Agatę Szymanek. Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury 2020.

prowadzi: Agata Szymanek – urodzona w 1990 roku, mieszka i pracuje w Mysłowicach. Studiowała malarstwo na ASP w Katowicach , gdzie uzyskała stopień doktorski. Jej podstawowym medium jest malarstwo, które traktuje jako formę refleksji nad ogromem zjawisk i bodźców kształtujących relacje człowieka z resztą świata ożywionego. Najważniejsze jest dla niej pobudzanie wrażliwości społecznej, nauka odczuwania i rozumienia natury. Inspiracji szuka w starych albumach przyrodniczych i geograficznych. Kolaże, będące projektem pracy artystycznej, scala z napotkanych fragmentów/resztek. Ostatecznie projekty przenosi na płótna w dużym formacie. Jest autorką publikacji „Ćwiczenia duchowe” wydanej przez ASP w Katowicach w 2020 roku. Swoje prace prezentowała w instytucjach i galeriach takich jak: Hornsey Town Hall Arts Centre (Londyn), BWA Awangarda (Wrocław), Galeria Bielska BWA (Bielsko–Biała), Rondo Sztuki (Katowice), Christmas Steps Gallery (Bristol), Kolonia Artystów (Gdańsk), Muzeum Śląskie (Katowice), DUMBO Arts Festival (Nowy Jork).

miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach , Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Agata Szymanek
zapisy: Agata Szymanek,e-mail: donarossa@gmail.com
wstęp wolny
liczba uczestników ograniczona

więcej informacji: https://bit.ly/353oOPd

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.