sobota, 15 sierpnia 2020, 20:30-23:00

Uczcijmy Święto Wojska Polskiego filmowo i samochodowo! "Legiony" to polski film historyczny, którego akcja toczy się podczas walki o niepodległość czasów I wojny światowej. Został okrzyknięty najlepszą polską produkcją historyczną ostatnich lat.

To historia oparta na losach prawdziwych legionistów, której główny wątek stanowi wojenna miłość Józka Wieży, dezertera z armii carskiej i ułana Tadka Zbarskiego do Oli Tubilewicz, dziewczyny z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego.
Bohaterowie na swej drodze spotykają słynnych Polaków: Józefa Piłsudskiego (Jan Frycz), Stanisława Kaszubskiego (Mirosław Baka), rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza (Borys Szyc) czy por. Jerzego Topór-Kisielnickiego (Antoni Pawlicki).

Przypomnijmy sobie karty historii Polski widzianej oczami głównych bohaterów - tu zobaczymy Sebastiana Fabijańskiego, Bartosza Gelnera i Wiktorię Wolańską.

Aleja Niepodległości
43-100 Tychy
Miejsce wydarzenia

Park Miejski Solidarności

Aleja Niepodległości
43-100 Tychy

To zielone serce miasta. Liczne alejki piesze i rowerowe oraz dogodnie rozmieszczone ławki dają mieszkańcom możliwość obcowania z przyrodą w środku miasta. W parku usytuowany jest Pomnik Walki i Pracy, powszechnie znany jako Żyrafa. To właśnie pod nim odbywają się koncerty plenerowe i festyny (Dni...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×