sobota, 17 sierpnia 2019, 17:00-20:00

To właśnie w Tychach wybuchło I Powstanie Śląskie - a w tym roku obchodzimy wyjątkową, bo 100. rocznicę tego niezwykle ważnego wydarzenia. Pierwsze walki toczono w Urbanowicach i Paprocanach (niegdyś samodzielnych gminach), dlatego to właśnie te dzielnice - wraz z Czułowem - uczczą historię, którą zapoczątkował tyski powstańczy zryw.

Rok 2019 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Powstań Śląskich. Obchody okrągłej rocznicy tego wydarzenia otrzymały patronat narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego w Tychach objął Patronatem Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów.

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do wspólnego upamiętnienia Powstań Śląskich, ze szczególnym uwzględnieniem I Powstania Śląskiego.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach przygotowanych we współpracy z Radami Osiedli Paprocany, Cielmice i Urbanowice oraz Muzeum Miejskim w Tychach, radnym Józefem Twardzikiem oraz zorganizowanych dzięki pomocy PKM Tychy Sp z o. o.

Miejsce wydarzenia

Kościół Krzyża Świętego

Bzów 15
43-100 Tychy

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×