24 czerwca 2024 12:20

W związku publikacją 11 czerwca 2024 r. w Dzienniku Ustaw Nr 854 ustawy z dnia 15 maja 2024 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza szereg zmian w zakresie wsparcia uchodźców, w załączeniu przekazuję formularz wniosku obywatela Ukrainy o zgodę Wojewody Śląskiego na zwolnienie z partycypacji w kosztach pomocy, o której mowa w art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 167, 232, 834 i 854) ze względu na swoją trudną sytuację życiową, o którym mowa w  art. 17f. ww. ustawy.

Wszelkie okoliczności stanowiące podstawę wnioskowania o zwolnienie z partycypacji w kosztach pomocy muszą być obligatoryjnie potwierdzone dokumentami załączonymi do wniosku.

Wniosek (WNIOSEK OBYWATELA UKRAINY O ZWOLNIENIE Z KOSZTÓW/заяву) należy nadesłać listem do właściwego Urzędu Wojewódzkiego lub złożyć osobiście w Urzędzie Wojewódzkim (w woj. śląskim: Wydział Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.