Kamilla Baar

Aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna. Dzieciństwo spędziła w Tychach – tu uczęszczała do szkoły podstawowej i średniej. Uczyła się także w studium aktorskim w Katowicach. W 2002 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie, gra też na innych scenach teatralnych, występuje w filmach. Współpracowała z wieloma reżyserami, m.in. z Tadeuszem Bradeckim, Janem Englertem, Jerzym Jarockim, Maciejem Sobocińskim czy Andrzejem Strzeleckim. Znana z produkcji takich jak Boża podszewka, Generał, Londyńczycy, Vinci. Gra w polskim serialu Na dobre i na złe.

 

Jadwiga Gryn

Urodziła się w Łodzi, wychowała w Tychach. Uczęszczała do tyskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka. Aktorka. W 2007 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Państwowej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Zadebiutowała w spektaklu Kształt rzeczy na scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - wystąpiła w roli Evelyn. Grała w popularnych, polskich serialach, takich jak Plebania, M jak miłość czy Pensjonat pod różą.

 

Ireneusz Krosny

Aktor, mim, specjalizujący się w pantomimie komicznej. Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Ruchu i Pantomimy Migreska pod kierunkiem Zbigniewa Skorka, mając 14 lat. W 1986 r. założył amatorski Teatr Pantomimy i Ruchu "Satori", a w 1989 r. Scenę Pantomimy KUL "Gnoma", którą prowadził przez trzy lata. Od 1992 r. funkcjonuje we własnym "Teatrze Jednego Mima".

Faktyczna kariera "Teatru Jednego Mima" rozpoczęła się w sezonie 1995/96 zdobyciem trzech Grand Prix na trzech najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce (PAKA w Krakowie - 1996; Biesiady Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim - 1995; Mazurskie Lato Kabaretowe "Mulatka" w Ełku - 1996).

Artysta prowadzi warsztaty pantomimiczne w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i Wyższej Szkole Teatralnej w Wilnie. W 1998 roku zdobył wyróżnienie "The Critics' choice" amerykańskiego magazynu artystycznego "Chicago Reader" dla najlepszego spektaklu w Chicago. W tym samym roku został laureatem głównej nagrody festiwalu kabaretowego "Kataryniarze" w Gdańsku. W 2000 roku otrzymał nagrodę im. Andrzeja Waligórskiego "Andrzej 2000". Występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii. Jest laureatem kilku festiwali krajowych i zagranicznych poświęconych twórczości kabaretowej, komediowej oraz pantomimicznej. Brał udział w kilkudziesięciu programach telewizyjnych.

Posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem. Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym mimem komicznym w Polsce. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach.

Więcej o Ireneuszu Krosnym na stronie internetowej artysty.

Marta Ścisłowicz

Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.

Urodziła się i wychowała w Tychach, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego.

Ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu w 2007 roku.

Znana m.in. z filmu „Bogowie”. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniania, głównie za tytułową rolę w „Carycy Katarzynie”.

Od roku 2007 występuje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Obecnie współpracuje także ze Starym Teatrem w Krakowie oraz z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach.

 

Oficjalna strona aktorki - http://martascislowicz.pl/

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.