Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta wzięli udział w warsztatach strategicznych, które zorganizowaliśmy 24 maja 2022 roku.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta wzięli udział w warsztatach strategicznych, które zorganizowaliśmy 24 maja 2022 roku. Aktywnie wypowiadali się w kwestiach dotyczących tego, jak widzą swoje miasto do 2030 roku, jakie działania, integrujące młode osoby powinny być realizowane, jakie mają oni potrzeby i aspiracje. Wśród propozycji działań znalazły się: stworzenie „Młodzieżowej Karty Młodych”, uprawniającej do zniżek dla młodzieży, stworzenie i dystrybucja w szkołach biuletynu dla uczniów, napisanego w sposób przystępny, zawierającego informacje o tym, w jaki sposób mogą się angażować w budżet obywatelski, czym jest młodzieżowa rada miasta, czym się zajmuje, itd.

Uczestnicy zwrócili także uwagę na fakt, że miasto powinno inwestować w samorządy szkolne, ponieważ im bardziej młodzi ludzie będą się aktywizować już na etapie edukacji szkolnej, tym bardziej jako dorośli będą czuli się związani  z miastem. Ponadto, poruszono ważne obecnie kwestie związane z dbaniem o jakość środowiska naturalnego i adaptacją do zmian klimatu. Młodzież widzi potrzebę realizacji projektów, wykorzystujących elementy błękitno-zielonej infrastruktury na budynkach użyteczności publicznej, np. zielone dachy na budynkach szkół, zielone otoczenie szkolne. Rolą Młodzieżowej Rady byłoby opiniowanie tych wniosków/projektów.

Na spotkaniu przywołano również przykłady „dobrych praktyk” z innych krajów, jakimi są np. montaż uli przy szkołach, zakładanie łąk kwietnych,  czy dystrybucja własnego miodu przez miasto.

POWRÓT DO STRONY STRATEGIA 2030+

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.