Aby zidentyfikować rzeczywiste potrzeby miasta na najbliższą dekadę oraz określić cele, priorytety i kierunki działań nowej strategii, w okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku przeprowadzono cykl warsztatów strategicznych w obszarze kultury i sportu.

Moderatorami spotkań byli przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER z Cieszyna. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali m.in. pracownicy Urzędu Miasta Tychy
i jednostek organizacyjnych, spółek miejskich, radni, przedstawiciele sektora NGO, przedsiębiorcy, reprezentanci Młodzieżowej Rady Miasta oraz Rad Osiedli. Zostali oni przyporządkowani  do poszczególnych obszarów na podstawie wiedzy merytorycznej, pracy zawodowej i doświadczenia.

Spotkania zostały podzielone na następujące obszary tematyczne:

  • społeczny,
  • funkcjonalno-przestrzenny,
  • edukacja,
  • kultura i sport.

Warsztaty strategiczne w obszarze kultury i sportu odbyły się 21 kwietnia br. w godzinach 13:30 – 15:30. Wzięli w nich udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Miejskiego, Miejskiego Centrum Kultury, Teatru Małego w Tychach, Tyskiego Sportu S.A.

Wnioski, które udało się wypracować, dotyczyły m.in. konieczności ciągłego rozwoju oferty kulturalno-rozrywkowej w mieście, dostosowanej do oczekiwań i potrzeb mieszkańców, rozbudowy infrastruktury stałej, niezbędnej do organizacji imprez plenerowych oraz prowadzenia działań, mających na celu zainteresowanie ofertą kulturalną młodzieży w wieku 13-19 lat oraz osób z grupy wiekowej 30-50 lat. Wśród barier rozwojowych w obszarze kultury uczestniczy wskazali ograniczone możliwości infrastrukturalne do zorganizowania stałej wystawy prezentującej historię miasta oraz niewystarczającą infrastrukturę dla rozwoju sportów zimowych na lodzie.

POWRÓT DO STRONY STRATEGIA 2030+

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.