Na przełomie lutego i marca 2022 roku przeprowadzono 9 wywiadów indywidualnych i jeden grupowy z kluczowymi osobami w mieście, odpowiedzialnymi za lokalną politykę rozwoju.

Byli to przedstawiciele najważniejszych instytucji i podmiotów związanych z funkcjonowaniem Tychów, m.in. publicznych, sportowych, organów bezpieczeństwa czy służb zdrowia. Celem rozmów było poznanie i zrozumienie najistotniejszych problemów, potrzeb i oczekiwań w zakresie specyfiki lokalnej, a także wstępne odczytanie wizji rozwoju Tychów.

Wywiady przyczyniły się do usystematyzowania informacji związanych z funkcjonowaniem miasta w obszarze społecznym, gospodarczym, środowiskowym, komunikacyjnym i przestrzennym oraz określenia kierunków i wyzwań rozwojowych w kolejnych latach. Rozmówcy odpowiadali na pytania dotyczące tego, czy ich zdaniem Tychy są dobrym miejscem do życia, czy mieszkańcy są zadowoleni z zamieszkiwania na tym terenie, jaka jest specyfika Tychów, co je odróżnia od innych aglomeracji, jak powinno wyglądać miasto w perspektywie do 2030 roku.  Ponadto, poruszano kwestie demografii, potrzeb osób starszych, młodzieży, bezrobocia, pomocy społecznej, systemu opieki zdrowotnej, oferty edukacyjnej, sportowej, kulturalnej, trendów rozwojowych, stanu środowiska, zasobów naturalnych, dostępności mieszkań, przestrzeni publicznej.

POWRÓT DO STRONY STRATEGIA 2030+

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.