Od 23 maja do 15 czerwca 2019 r., przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane były na Polskę – gospodarza Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Turniej został rozegrany w 6 miastach - w tym na stadionie w Tychach.

Poza Tychami w gronie Miast Gospodarzy znalazły się: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin i Łódź. W Mistrzostwach Świata U-20 wezmą udział reprezentacje z 24 krajów. Mecz otwarcia i finał odbędzie się w Łodzi, a Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin i Tychy będą arenami co najmniej dwóch spotkań z udziałem jednego z najwyżej rozstawionych zespołów. Poza Polską, na turniej zakwalifikowały się jeszcze zespoły: Arabia Saudyjska, Argentyna, Ekwador, Francja, Honduras, Japonia, Katar, Kolumbia, Korea Południowa, Mali, Meksyk, Nigeria, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama, Portugalia, RPA, Senegal, Tahiti, Ukraina, Urugwaj, USA, Włochy.

PARTNERZY FIFA

Powrót do strony dla sportu

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.