Zajęcia kreatywne dla dzieci, animacje w plenerze, warsztaty, oferta półkolonii - wybierz coś dla siebie!

Starotyskie animacje dla dzieci na Rynku | Rynek 

niedziela - 26 czerwca ( g. 15.00 - 18.00) - z Cyrkiem Pana Pedro:

 • zabawy cyrkowe,
 • warsztaty kuglarskie (wirujące talerze, diabolo czy flowersticki) i ekwilibrystyczne (chodzenie po linie typu slackline, szczudła tyczkowe i kubełkowe, rola-bola),
 • szczudlarze
 • wielkoformatowe gry zręcznościowe.

Wstęp wolny!

Organizator: Miejskie Centrum Kultury.


Animacje dla dzieci w plenerze na Żwakowie | plac zabaw przy ul. Nowej 

godziny: 16.00 - 19.00 

harmonogram: 5, 12, 19, 26 lipca oraz 2 i 9 sierpnia

Organizator: Miejskie Centrum Kultury.


Cykl animacji dla dzieci na os. L | plac zabaw przy ul. Legionów Polskich 16

godziny: 16.00 - 19.00 

harmonogram: 07, 14, 21, 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia

Organizator: Miejskie Centrum Kultury.


Album dla Zygmunta

cykl warsztatów towarzyszących wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”

9 lipca (sobota), godz. 17.00

Propozycja dla wszystkich pasjonujących się fotografią, którym bliska jest tematyka ciągle powstającego miasta – wspólnie udokumentujemy ten proces.

Zygmunt Kubski, fotograf amator, był czułym obserwatorem rozbudowy miasta, przez lata dokumentującym powstające budynki i budowniczych przy pracy. Jego najmłodsze fotografie pochodzą z 1980 roku. Po ponad 40 latach spróbujemy, podążając jego tropem, stworzyć dla niego prezent – symboliczny „Album dla Zygmunta”. Tam znajdą się fotografie z aktualnych miejsc budowy z wciąż rozwijających się Tychów. Bo miasta, jak twierdził Kazimierz Wejchert, ukończyć się nie da, ciągle się rozwija.

Ważne: terminy kolejnych działań będą ustalane z uczestnikami i uczestniczkami.

prowadzi: Anna Kura
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach | Pl. Wolności 1
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


„Hałasowo”  – warsztaty rodzinne | Dzieciniec Teatralny

10 lipca godzina 12.00, Dziedziniec Teatru Małego

Zapraszamy na warsztaty teatralne inspirowane przedstawienem  pt . „Dzieci z Bullerbyn”.

Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy związane z dziecięcą zabawą, integracją rówieśniczą oraz wielopokoleniową. Dzieci wraz z opiekunami będą miały okazję do zaprojektowania swojego Bullerbyn z dostępnych materiałów scenograficznych, a następnie wcielenia się w postaci i odegrania prostych scen. Podczas warsztatów wykorzystane zostaną elementy pantominy, improwizacji, ćwiczenia plastyczne i manualne.

Prowadzenie: Agata Śliwa

AGATA ŚLIWA – aktorka, instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W 2011 r. uzyskała dyplom aktora dramatu przyznawany przez ZASP. Koordynator Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA. Współpracuje z Teatrem Nowym w Zabrzu.

Wstęp wolny.

Organizator: Teatr Mały Tychy.


Tenis bez tajemnic
spotkanie dla najmłodszych na korcie
14 lipca (czwartek), godz. 11.00–12.00

W czasie trwania najsłynniejszego tenisowego turnieju na świecie, rozgrywanego na kortach Wimbledonu, warto bliżej poznać tę dyscyplinę sportu. Numerem 1 w światowym tenisie kobiet jest obecnie Polka Iga Świątek, a wśród mężczyzn do elity zaliczany jest Hubert Hurkacz. Podczas zajęć dzieci w wieku 7–12 lat będą mogły skorzystać z rad trenerów Tennis Team S.C, którzy m.in. opowiedzą o podstawach gry w tenisa, zademonstrują, jak posługiwać się rakietą, pokażą podstawowe zagrania i doradzą, jak trenować tenis. Każdy będzie mógł osobiście sprawdzić na korcie swój talent i predyspozycje do tej gry. prowadzi: Kamil Hajduk

miejsce: Korty Tennis Team S. C. | ul. Edukacji 23
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu

Więcej informacji na stronie Muzeum.


„Idziemy w gości do radości” – warsztaty rodzinne | Dzieciniec Teatralny

17 lipca godzina 12.00, Dziedziniec Teatru Małego 

Zapraszamy w ramach projektu „Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje” na dwugodzinne warsztaty dla rodzin z dziećmi.

Inkluzywny warsztat pracy z ciałem i rekwizytem, skierowany do rodzin z dziećmi, w każdym wieku i stopniu sprawności. Jego tematem przewodnim będzie radość. Celem będzie poszukiwanie beztroski w relacjach z innymi.

Prowadzenie:

Katarzyna Żeglicka – choreografka, pedagożka teatru, performerka, Absolwentka Kurs Choreografii Scenicznej. Rezydentka Winter Artist Exchange w Niemczech (2020). Stypendystka programu „Kultura odporna” (08-12.2020). Współtworzy performance „PokaZ” Teatru 21 (reż. Justyna Wielgus) oraz „Rafał Urbacki: Solo” w Komunie Warszawa. Od 17 lat współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami. Na swoim koncie ma ponad 3000 godzin pracy warsztatowej.

Mateusz Barczyk – z wykształcenia psycholog, z zamiłowania aktor. Karierę improwizowaną rozpoczął poznawszy Adama, przy formowaniu grupy robIM PROjekt, którą współzałożył po roku edukacji w Szkole Aktorskiej Machulskich. Zawsze uwielbiał teatr, ale dzięki RobIM PROjekt pokochał teatr improwizowany.

Agata Wojdalska – pedagożka teatru, współpracuje z Teatrem Nowym w Warszawie i Teatrem TR.

Wstęp wolny.

Organizator: Teatr Mały Tychy.


„pODZIEJ SIĘ 1”  – warsztaty rodzinne| Dzieciniec Teatralny

24 lipca, godzina 12.00, Dziedziniec Teatru Małego

Warsztat teatralno-plastyczny skupiający się na problematyce kostiumu w teatrze. Rodziny wspólnie będą tworzyć autorski kostium dla wybranej postaci. Celem będzie rozwijanie twórczej współpracy.

Prowadzenie: Hanna Dobryniewska – absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, projektantka graficzna. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Wstęp wolny.

Organizator: Teatr Mały Tychy.


„pODZIEJ SIĘ 2”  – warsztaty rodzinne | Dzieciniec Teatralny

31 lipca, godzina 12.00, Dziedziniec Teatru Małego

Zakończeniem pierwszego miesiąca projektu „Dzieciniec Teatralny. Teatr nie stoi, się dzieje” będą warsztaty plastyczno-graficzne.- „poDZIEJ SIĘ 2”.

Warsztat plastyczno-graficzny polegać będzie na projektowaniu przez uczestników grafik- związanych z rekwizytami, które znajdą podczas zabawy w teatrze – które następnie naniosą na własne T-shirty. Celem jest rozwijanie w uczestnikach kreatywności i  motywacji do współdziałania.

Prowadzenie:

Joanna Rupik – absolwentka ASP w Katowicach pracuje w Teatrze Małym w Tychach jako specjalista do projektowania edukacji plastycznej, prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą, seniorami, współtworzy Miejską Galerię Sztuki OBOK, która jest integralną  cz ęścią Teatru Małego w Tychach.

Wstęp wolny.

Organizator: Teatr Mały Tychy.


Sąsiedzi / Сусіди
Mapy pamięci
warsztaty manualne oparte na pracy z fotografią i wspomnieniami, z tłumaczeniem na język ukraiński
6 sierpnia (sobota), godz. 11.00-14.00

Podczas spotkania, poprzez archiwalne fotografie i osobiste wspomnienia spróbujemy odtworzyć nasze utracone lub opuszczone miejsca, tworząc na papierze własne mapy pamięci.

Zygmunt Kubski, fotograf, amator, obserwator rozbudowy Tychów, autor zbioru fotografii ukazujących miasto w różnych momentach rozwoju przebył drugą drogę nim trafił do Tychów. Wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie, który to majątek w czasie wojny został zajęty przez wojsko niemieckie, a po wojnie rozparcelowany. To historia utraty, zmiany, wędrówki. Niedługo przed śmiercią z pamięci stworzył plan gospodarstwa, który zobaczyć można na wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”.

Co zabrać: wspomnienia i fotografie (także zapisane w pamięci telefonu/aparatu) ukazujące ważne dla nas miejsce i osoby z nim związane; kabelki umożliwiające przesłanie plików do komputera.

Dla kogo: wszystkich, niezależnie od wieku; młodych uczestników zapraszamy w towarzystwie dorosłego opiekuna

prowadzi: Anna Kura
tłumaczy: Sofiia Moseichuk
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach | Pl. Wolności 1
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


La la lalka - warsztaty rodzinne | Dzieciniec Teatralny

07.08.2022 godzina 12:00

Rodzinne warsztaty pracy z rekwizytami. Na warsztatach postaramy się bliżej poznać z teatrem lalkowym. Każdy z uczestników wykona swojego pacynkowego przyjaciela. Stworzone zabawki ożywimy potem przy pomocy technik teatralnych.

Prowadzenie: Iga Słupska - scenografka, animatorka kultury, pedagog. Ukończyła studia na ASP Katowice. Wspólpracuje m.in. z Teatrem im. J. Słowackiego i Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Laureatka nagrody Złota maski za scenografie do spektaklu „Wilq Superbohater” i „Między ustami a brzegiem pucharu”. Od 12 lat współpracuje ze Starochorzowskim Domem Kultury, gdzie prowadzi dwie autorskie pracownie.

Wstęp wolny.

Organizator: Teatr Mały Tychy.


Moje miasto gra w zielone
warsztaty plastyczne w języku ukraińskim towarzyszące wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”
11 sierpnia (środa), godz. 18.00–20.00

Warsztatowa propozycja dla wszystkich, niezależnie od wieku, także dla gości z Ukrainy, oparta na archiwalnych fotografiach Zygmunta Kubskiego. Fotografia to cenne narzędzie w dokumentowaniu powstawania i życia miasta. Mówić może też dużo o fotografie lub fotografce, stojącymi po drugiej stronie obiektywu. Rozpoczniemy od wspólnego zwiedzania wystawy.
Przyjrzymy się zielonym śladom przeszłości, zielonym schronieniom ukrytym wśród placów budowy. Zastanowimy się, co dawne fotografie mówią nam dziś. Za pomocą różnych technik postaramy się tę tętniącą życiem zieleń wyłonić z monochromatycznych zdjęć.

prowadzą: Ewelina Lasota, Anna Kura
tłumaczy: Sofiia Moseichuk
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach | Pl. Wolności 1
zapisy: +48 887 450 212 (także SMSem, podając datę i liczbę osób np.: 11.08/2), a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


No w głowie się nie mieści - warsztaty rodzinne | Dzieciniec Teatralny

14 sierpnia, godzina 12.00

Warsztaty teatralno-relacyjne. Teatr to świetne miejsce aby rozwinąć swoje umiejętności artystyczne i wzbogacić swoją osobowość. Podczas pracy na emocjach, które są obecne w naszym życiu. Będziemy poznawać i obserwować emocje oraz spróbujemy je nazwać. Dzięki ćwiczeniom warsztatowym rozbudzimy naszą  kreatywność, a zabawy, w które włą cz ą się całe rodziny będą nie tylko ciekawym sposobem spędzenia czasu ale również będą powodem do rodzinnej integracji.

Prowadzenie: Agata Śliwa - aktorka, instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W 2011 r. uzyskała dyplom aktora dramatu przyznawany przez ZASP. Koordynator Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA. Współpracuje z Teatrem Nowym w Zabrzu.

Organizator: Teatr Mały Tychy.

Teatr się dzieje, nie stoi -   warsztaty rodzinne  / Dzieciniec Teatralny

28 sierpnia, godzina 12.00

Finałowe warsztaty teatralne, podsumowujące projekt, prowadzone przez Dyrektora Teatru Małego - Pawła Drzewieckiego i zespół merytoryczny TM.

Teatr Mały w Tychach, wstęp wolny

DZIECINIEC TEATRALNY. Teatr nie stoi, się dzieje – to inkluzywny i interdyscyplinarny projekt artystyczny, dedykowany rodzinom z dziećmi, bez względu na stopień sprawności.   Celem jest stworzenie przestrzeni do wspólnego, twórczego spędzania czasu. Tym samym, w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach, w każdą niedzielę odbywać się będą warsztaty, akcje twórcze oraz spektakle. Udział w nich będzie bezpłatny. Każda   niedziela   będzie miała inny motyw przewodni nawiązujący do różnych obszarów działań teatralnych (m.in. teatr tańca, praca z rekwizytem, teatr i dźwięk). Co istotne, wszyscy prowadzący warsztaty mają doświadczenie w pracy twórczej o charakterze włączającym, co wiąże się z przyjęta ideą inkluzywności projektu.

Organizator: Teatr Mały Tychy.


Wakacje z Coolturką

W programie: zabawy kreatywne, plastyczne, teatralne, literackie, gry.

Godziny: 12.00 – 14.00 (zajęcie zorganizowane, tematyczne), w pozostałych godzinach zajęcia dowolne.

Miejsce: wszystkie placówki oprócz  Filii nr 1 (filia dla dorosłych)\

Wakacyjny Klub Motyli Książkowych

Zajęcia literacko - plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym

Biblioteka Główna, al. Piłsudskiego 16, czwartki godz. 17.00

Filia nr 10, ul. Przejazdowa 6, środy godz. 16.30

Filia nr 12, ul. Zaręby 31a, czwartki, godz. 17.00

Bajkoopowiadacz

Spotkanie z bajką opowiadaną "na żywo"

Biblioteka Główna, al. Piłsudskiego 16

Harmonogram: 6 lipca, 13  lipca,  10 sierpnia godz. 17.00

Bajkoteka

Bezpłatny seans filmowy dla dzieci

Biblioteka Główna, al. Piłsudskiego 16

Harmonogram:

22 lipca godz. 12.00

29 lipca godz. 16.00

19 sierpnia godz. 12.00

26 sierpnia godz. 16.00

Organizator: MBP Tychy.


Lato 2022 - TSM Oskard

W ramach akcji „Lato 2022” organizuje półkolonie dla dzieci i młodzieży. W programie przewiduje się: wyjścia na basen i do kina, wycieczki autokarowe, warsztaty plastyczne,  konkursy i turnieje, wycieczki piesze, zajęcia plastyczno – techniczne, zajęcia na kręgielni, zajęcia ruchowe, sportowe, pedagogikę zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Fachową opiekę nad uczestnikami półkolonii sprawować będzie kadra pracownicza Działu Społeczno-Kulturalnego.

Zaplanowano turnusy wypoczynku w następujących terminach:

 • I turnus  27.06 – 01.07.2022 Kluby Osiedlowe:  „Magdalena”, „Orion”, „Regina”, „Uszatek „oraz Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”.
 • II turnus 04.07 – 08.07.2022 Kluby Osiedlowe:  „Magdalena”, „Orion”, „Regina”, „Uszatek” oraz Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”. 
 • III turnus 11.07 – 15.07.2022 Kluby Osiedlowe:  „Magdalena”, „Regina”, „Uszatek”. 
 • IV turnus 18.07 – 22.07.2022 Kluby Osiedlowe:  „Magdalena”, „Regina”, „Uszatek”. 
 • III turnus 25.07 – 29.07.2022 Klub Osiedlowy „Orion” oraz Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”. 
 • IV turnus 01.08 – 05.08.2022 Klub Osiedlowy „Orion” oraz Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”.

Półkolonie skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat.

Więcej informacji: Tyska Spółdzielni Mieszkaniowej "Oskard", al. Niepodległości 188, telefon: +48 32 227 58 12; e-mail: aneta.mlas@oskard.tychy.pl oraz na stronie: oskard.tychy.pl.


Wodne Półkolonie - Lato 2022

Nauka pływania pod okiem doświadczonych instruktorów, wyjścia do kina, na kręgle, surfing czy do Wodnej Akademii, Wodnym Park Tychy  zaprasza na Wodne Półkolonie - Lato 2022.

Wodne Półkolonie 2022 to propozycja półkolonii letnich Wodnego Parku Tychy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat. Wodny Park Tychy zaplanował cztery turnusy:

4-8 lipca 2022,

18-22 lipca 2022,

1-5 sierpnia 2022

22-26 sierpnia 2022.

Koszt turnusu z nauką i doskonaleniem pływania to 899 zł za dziecko. Każdego dnia zaplanowano śniadanie i obiad. Ubezpieczenie w cenie.

Zajęcia w ramach Wodnych Półkolonii będą trwać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15.30.

Ramowy plan:

 • 20 - 7.30 zbiórka w strefie wejścia Wodnego Parku Tychy
 • 30 - 9.15 nauka i doskonalenie umiejętności pływania pod okiem instruktorów szkoły pływania Wodnik29
 • 15 - 10.00 śniadanie
 • 00 - 13.00 zabawa w strefach rekreacji i sportu Wodnego Parku Tychy pod okiem animatorów
 • 00 - 13.30 obiad
 • 30 - 15.30 wyjście do kina / wyjście na pole golfowe / zabawa w strefie surfingu / nauka saunowania w Saunach Książęcych / zwiedzanie Wodnej Akademii 

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w harmonogramie.

Do pobrania:

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 32 438 88 45 i 785 253 434

Oraz na stronie: Wodne Półkolonie - Lato 2022 - ruszyły zapisy - Wodny Park Tychy


Powrót na stronę TYCHY NA LATO>>

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.