14 lipca 2015, 13:30:37

8 stref funkcjonalnych, 16 000 m² powierzchni użytkowej i lustro wody liczące aż 1 700 m² – to najważniejsze liczby charakteryzujące Wodny Park Tychy.

Wodny Park Tychy - strefa rekreacyjna
Park Wodny Tychy znajduje się w obszarze położonym w Tychach, w południowej części miasta bezpośrednio przylegającej do lasów Puszczy Pszczyńskiej. Teren od wschodniej części przylega do osiedla Kombud, od północy do ulicy Sikorskiego, od zachodu sąsiaduje z osiedlem Cztery Pory Roku, a od południa z Lasami Kobiórskimi. Usytuowanie obiektu umożliwia łatwy dostęp z drogi krajowej Katowice-Bielsko oraz z całego miasta, dzięki specjalnie rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej.
 
Wodny Park Tychy to nowoczesna inwestycja pełna atrakcji sportowych, rekreacyjnych, a także edukacyjnych. W jego skład wchodzą : strefa basenów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami, strefa surfingu, baseny sportowe, sauny, łaźnie, centrum solankowe z medycyną estetyczną, siłownia i fitness oraz tzw. Wodna Akademia – edukacyjne centrum w atrakcyjny sposób przedstawiające wiedzę na temat wody i zjawisk fizycznych jej towarzyszących. Ważnym wyróżnikiem obiektu jest jego ekologiczny charakter – inwestycja zasilana jest w stu procentach biogazem powstającym w tyskiej oczyszczalni ścieków.
 
Inwestycja realizowana była od 2014 r. do kwietnia 2018 r. Koszt budowy to 112 mln złotych.
 
 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×