14 lipca 2015 13:26

Zaliczana do najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie tyska Hala Sportowa jest dumą mieszkańców miasta.

W tyskiej Hali Sportowej znajduje się wielofunkcyjne boisko o wymiarach 44x22 m2 z zapleczem i małą salą treningową o powierzchni 156 m2. W ramach inwestycji wybudowano także drogi dojazdowe i parking, który posiada 233 miejsc postojowych, w tym trzy przeznaczone dla autobusów.

Obiekt znajduje się w centrum miasta, przy ul. Piłsudskiego 20. Dodatkowo jest wyposażony w cztery zespoły szatniowe, dwie szatnie dla sędziów, pomieszczenie odnowy, saunę i siłownię o powierzchni 76 m2. Widownia mieści ok. 1 250 osób. Na trybunach mogą zasiadać 924 osoby, przewidziano 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Hala przystosowana jest do organizowania rozgrywek krajowych i międzynarodowych wszystkich drużynowych dyscyplin sportowych: piłki nożnej halowej, piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Budynek jest przystosowany również do organizacji imprez kulturalnych i wystawowych.

Obecnie z hali korzystają szkoły i sekcje sportowe Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych w Tychach oraz tyskie drużyny sportowe.

W rankingu "Gazety Wyborczej" tyska Hala Sportowa została zaliczona do 15 najlepszych i najciekawszych obiektów tego typu w regionie - uplasowała się na 7. miejscu.

Koszt inwestycji: 31 mln zł

Dofinansowanie ze środków pozabudżetowych: 6,25 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Okres realizacji: 2008 r.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.