26 lipca 2021, 8:35:36

Od 23 lipca 2021 roku przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne oraz piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy świadczą usługi na rzecz muzeów, mogą liczyć na wsparcie ZUS.

Prowadzący sklepiki szkolne:

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż środków spożywczych, papierniczych i piśmienniczych na rzecz uczniów, słuchaczy lub wychowanków na terenie jednostek systemu oświaty i na 30 września 2020 r. przeważający rodzaj działalności oznaczony był kodem PKD 47.11.Z lub 47.19.Z, mogą wystąpić do ZUS o:

  • świadczenie postojowe (wniosek można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS)
  • zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r., grudzień 2020 r., styczeń 2021 r., luty 2021 r., marzec 2021 r. (warunkiem skorzystania ze zwolnienia z opłacania składek jest również złożenie deklaracji rozliczeniowej za wnioskowany okres do 30 kwietnia 2021 r. oraz złożenie wniosku (RDZ-SK) do 30 września 2021 r. przez PUE ZUS.

Piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni:

O zwolnienie z opłacania składek mogą też wystąpić przedsiębiorcy, którzy świadczyli usługi na rzecz muzeów , oznaczone kodem PKD 79.90.A oraz spełniają następujące warunki:

  • byli zgłoszeni jako płatnicy składek przed 30 czerwca 2020 r.,
  • przychód z przeważającej działalności w pierwszym miesiącu kalendarzowym, za który składają wniosek o zwolnienie z opłacania składek, był niższy co najmniej
    o 75% w stosunku do przychodu, który uzyskali z tej działalności w tym samym miesiącu w 2019 r.,
  • złożyli dokumenty rozliczeniowe za miesiące wskazane we wniosku najpóźniej do 31 października 2021 r. (chyba, że zostali zwolnieni z obowiązku ich składania),
  • złożą wniosek (RDZ-M) najpóźniej do 30 września 2021 r.

Źródło: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/od-dzis-mozna-skladac-wnioski-o-wsparcie-z-tarczy-antykryzysowej/4115829

Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację

Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację

Celem konkursu jest wdrożenie przez MŚP technologii cyfrowych w związku z koniecznością dokonania zmian procesów sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa, wywołanych pandemią COVID-19.

Program „Młodzież na start!" – nabór przedłużony

Program „Młodzież na start!" – nabór przedłużony

Masz pomysł na własny biznes? Szukasz dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej? Masz nie więcej niż 29 lat? Masz jeszcze szansę wziąć udział w projekcie Młodzież na START!

Dzień Przedsiębiorcy 2021

Dzień Przedsiębiorcy 2021

Chcesz założyć własną firmę, a może jesteś już przedsiębiorcą i potrzebujesz fachowej porady. Zapraszamy cię na dzień otwarty, podczas którego będziesz mógł skorzystać z pomocy specjalistów. 7 września w Urzędzie Miasta odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy.

„Firma bez barier II”

„Firma bez barier II”

Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach ogłasza nabór do projektu „Firma bez barier” dla osób powyżej 30 roku życia, które chcą założyć działalność gospodarczą. Nabór trwa do 19 sierpnia br.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×