14 lipca 2021 14:30

Grupy samopomocowe AA - ANONIMOWI ALKOHOLICY

Anonimowi Alkoholicy są samodzielnymi, dobrowolnymi grupami osób uzależnionych od alkoholu. Członkowie tych grup spotykają się na mitingach, w celu utrzymania trzeźwości własnej i pomocy innym w jej osiąganiu. Na spotkaniach osoby w nich uczestniczące opowiadają o własnych doświadczeniach związanych ze spożywaniem alkoholu i o drodze do trzeźwości. Historie osób, którzy żyją w trzeźwości stają się inspiracją dla ludzi, którzy również chcieliby zacząć żyć bez alkoholu.

Dzięki temu pomagają innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Najważniejszym warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest chęć zaprzestania picia alkoholu.

Wspólnota AA nie jest związana z żadnym ruchem religijnym, politycznym, z żadną organizacją ani instytucją, a członkowie nie włączają się w żadne polemiki i dyskusje publiczne. Na spotkaniach a także poza nimi obowiązuje anonimowość.

Poniższa tabela zawiera wykaz mitingów otwartych, na które może przyjść każdy, nie tylko osoby uzależnione, ale wszyscy, którzy są zainteresowani tą tematyką lub mają wśród bliskich osobę uzależnioną.

Grupy AA w Tychach

Nazwa grupy

Terminy spotkań

(na spotkanie otwarte zapraszani są wszyscy, na spotkania zamknięte przychodzą tylko osoby z problemem alkoholowym)

Godzina spotkań

Miejsce spotkań

Trzynastka

ostatni poniedziałek miesiąca

18:00

ul. Kopernika 5 salka
przy kościele św. Jana Chrzciciela

Wsparcie

 pierwszy wtorek miesiąca

18:30

ul. Wyszyńskiego 1 salka
przy kościele św. Krzysztofa

Zmiana na A

wszystkie otwarte

10:00

Centrum BALBINA ul. Barona 30, p. I pok. 209 sala nr 2

Początek

pierwsza środa miesiąca

17.30

ul. Nałkowskiej 19 w Ośrodku Benedictus
przy kościele pw. św. Benedykta Opata

Promyk

ostatni czwartek kwartału

18.00

Centrum BALBINA ul. Barona 30, p. I pok. 209 sala nr 1

Millenium

 trzeci piątek miesiąca

18:00

Plac Zbawiciela 1 Dom Parafialny
przy kościele św. M. Kolbe (Oś Z1)

1-szy raz

wszystkie otwarte

21:00

ul. Damrota 62 przy kościele
pw. św. Marii Magdaleny

Sobotnia

sobota – wszystkie zamknięte

16:45

ul. Wyszyńskiego 1 salka
przy kościele św. Krzysztofa

Potrzeba

trzecia niedziela miesiąca

19:00

ul. Elfów 29  salka przy kościele św. Rodziny

Alternatywa

wszystkie otwarte

10:00

ul. Damrota 62 przy kościele
pw. św. Marii Magdaleny

 

Więcej informacji na stronie: http://www.aa.org.pl/ oraz w pod nr telefonu:

- 801 033 242 - Ogólnopolska infolinia AA – wszystkie dni tygodnia w godz. 8:00-22:00,

- 32 725 74 04 - Region AA Katowice Punkt Informacyjno Kontaktowy (PIK),

- 737 900 768 - telefon kontaktowy Tychy AA.

Grupy Rodzinne AL-ANON

Al-Anon to grupa osób krewnych i przyjaciół alkoholików (wszystkich tych, którzy mają w swoim najbliższym otoczeniu kogoś kto nadużywa alkoholu) spotykająca się w celu wspólnego rozwiązywania problemów związanych z alkoholizmem poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym motywem działania jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Podobnie jak grupy AA, Al-Anon nie jest związany z żadnym wyznaniem, organizacją, instytucją czy ugrupowaniem politycznym.

Tyska grupa Al-Anon „Pełna Radość” spotyka się w salce przy kościele pw. św. Marii Magdaleny ul. Damrota 62 w ostatni czwartek miesiąca o godz. 18:30 (spotkanie otwarte).

Grupy ALATEEN – spotkania dla nastoletniej młodzieży

Alateen jest częścią Grup Rodzinnych Al-Anon. To spotkanie młodych ludzi, których życie zostało dotknięte przez alkoholizm członka rodziny lub bliskiego przyjaciela. Alateen jest narzędziem zdrowienia dla dzieci i młodzieży, poprzez wzajemną pomoc, dzielenie się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Należy pamiętać, że Alateen nie jest programem terapeutycznym dla dzieci i młodzieży mających problemy z piciem lub z narkotykami oraz nie jest miejscem wychowania dziecka czy świetlicą socjalną. W mityngu) uczestniczy albo czuwa obok dorosły uczestnik Al-Anon.

Spis grup Alateen w Polsce można znaleźć na stronie: https://al-anon.org.pl/mityngi-alateen-w-polsce/

Najbliżej miasta Tychy funkcjonuje grupa w Dąbrowie Górniczej „Puchaty Kącik” – spotkania we wtorek godz. 18:00, przy ul. Adamieckiego 13.

Powrót na stronę UZALEŻNIENIA

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.