Koperta życia przeznaczona jest dla osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.

Czym jest Tyska Koperta Życia?

Koperta Życia to przede wszystkim karta informacyjna, na której zapisujemy aktualne informacje dotyczące naszego zdrowia oraz podstawowe dane osobowe, między innymi tj.: grupa krwi, przebyte choroby, uczulenia, przyjmowane leki, kontakt do bliskiej osoby, którą należy powiadomić w nagłych sytuacjach. Bardzo istotne jest by pamiętać o podpisaniu się pod Kartą oraz wpisaniu daty jej wypełnienia. Warto także w razie problemów z wypełnieniem Tyskiej Koperty Życia uzupełnić ją w obecności lekarza lub skonsultować z nim poszczególne punkty.

Poza kartą informacyjną w pakiecie „Tyskiej Koperta Życia" znajdują się także: foliowe opakowanie oraz naklejka i magnes na lodówkę. Po wypełnieniu karty informacyjnej, najlepiej drukowanymi literami, umieszczamy ją w plastikowym opakowaniu i wkładamy do lodówki czyli miejsca łatwo dostępnym dla ratowników medycznych. Ważne jest także by pamiętać o przyklejeniu na lodówkę załączonej naklejkę lub magnesu, dzięki którym w razie potrzeby służby medyczne szybko zorientują się  gdzie szukać informacji na temat naszego stanu zdrowia.

Dla kogo jest przeznaczona?

Dla wszystkich osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Koperta Życia w czasie pandemii jest jeszcze ważniejsza - niejednokrotnie informacje zawarte w Kopercie Życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.

Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

Koperta pozwala ratownikom medycznym na szybkie rozeznanie, co dolega pacjentowi, jakie leki przyjmuje, co może mu zagrażać. Dzięki temu w przypadku nagłych problemów ze zdrowiem czy utraty przytomności, koperta może być dla ratowników jedynym rzetelnym źródłem informacji o sytuacji seniora, a w efekcie przyczynić się do u ratowania życia.

Gdzie w Tychach można odebrać  Kopertę Życia?

Tyską Kopertę Życia można odebrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy, przy al. Niepodległości 49, a także w tyskich aptekach oraz przychodniach. Kartę informacyjną można także pobrać ze strony umtychy.pl/seniorzy. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia: 32 776 30 30.

O czym warto pamiętać:

  • Bardzo ważne jest by podpisać się pod Tyską Kopertą Życia i pamiętać o wpisaniu  daty jej wypełnienia.
  • Kopertę Życia należy aktualizować zawsze w sytuacji, gdy zmienia się nasza sytuacja zdrowotna.
  • W razie problemów z wypełnieniem Tyskiej Koperty Życia można ją wypełnić w obecności lekarza lub skonsultować z nim poszczególne punkty.
  • Tyska Koperta Życia jest przeznaczona wyłącznie dla służb medycznych i ratowniczych w przypadku zaistnienia krytycznej sytuacji, w celu ratowania życia i zdrowia. Nie powinno się jej udostępniać i danych w niej zawartych innym osobom.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.