14 lipca 2015 13:22

W jego skład wchodzą korty tenisowe, siłownia i różnego typu boiska. Z jednego z nich korzystają nawet piłkarze Reprezentacji Polski.

Kompleks Sportowy Paprocany znajduje się w pobliżu Jeziora Paprocańskiego. W jego skład wchodzą boiska przeznaczone do różnych dyscyplin sportowych.

Boisko główne do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy naturalnej ma wymiary 92m/62m. Trybuna dla widzów została wyposażona w 420 miejsc siedzących. W 2011 roku murawa tego boiska była badana przez przedstawiciela UEFA Stephena Bakera. Przeprowadzał on dokładną analizę gruntu i kontrolował sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji boiska. Stwierdził, że jakość trawy, jak i jej ukorzenienie jest bardzo dobre, nie wykryto też pleśni ani grzybów. Pochodzący z Irlandii Stephen Baker jest specjalistą ds. murawy piłkarskiej i prowadzi szkolenia dotyczące wykonania boisk piłkarskich na EURO 2012.

Z boiska do piłki nożnej w Kompleksie Sportowym Paprocany korzysta nawet Reprezentacja Polski, trenując przed najważniejszymi rozgrywkami.

Poza tym w Kompleksie Sportowym Paprocany znajduje się:

- boisko do piłki lub siatkówki plażowej wysypane piaskiem o powierzchni 28m/20m

- boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30m/33m z nawierzchnią ze sztucznej trawy

Dostępne są również korty tenisowe o nawierzchni ze sztucznej trawy i siłownia. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.