14 lipca 2015, 13:22:22

W jego skład wchodzą korty tenisowe, siłownia i różnego typu boiska. Z jednego z nich korzystają nawet piłkarze Reprezentacji Polski.

Kompleks Sportowy Paprocany znajduje się w pobliżu Jeziora Paprocańskiego. W jego skład wchodzą boiska przeznaczone do różnych dyscyplin sportowych.

Boisko główne do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy naturalnej ma wymiary 92m/62m. Trybuna dla widzów została wyposażona w 420 miejsc siedzących. W 2011 roku murawa tego boiska była badana przez przedstawiciela UEFA Stephena Bakera. Przeprowadzał on dokładną analizę gruntu i kontrolował sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji boiska. Stwierdził, że jakość trawy, jak i jej ukorzenienie jest bardzo dobre, nie wykryto też pleśni ani grzybów. Pochodzący z Irlandii Stephen Baker jest specjalistą ds. murawy piłkarskiej i prowadzi szkolenia dotyczące wykonania boisk piłkarskich na EURO 2012.

Z boiska do piłki nożnej w Kompleksie Sportowym Paprocany korzysta nawet Reprezentacja Polski, trenując przed najważniejszymi rozgrywkami.

Poza tym w Kompleksie Sportowym Paprocany znajduje się:

- boisko do piłki lub siatkówki plażowej wysypane piaskiem o powierzchni 28m/20m

- boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30m/33m z nawierzchnią ze sztucznej trawy

Dostępne są również korty tenisowe o nawierzchni ze sztucznej trawy i siłownia. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×