14 lipca 2015 13:20

Dumą Tychów jest nie tylko profesjonalna drużyna hokejowa, która wielokrotnie sięgała po tytuły mistrzowskie, ale też nowoczesny Stadion Zimowy, na którym są rozgrywane ligowe mecze hokejowe.

W ramach modernizacji Stadionu Zimowego wybudowano nową płytę lodowiska o wymiarach 29,50x60,00m z nowymi boksami zawodniczymi i sędziowskimi. Wymieniono także elewację hali, wzmocniono konstrukcję dachu, zainstalowano nowe oświetlenie, nagłośnienie, nowoczesny monitoring wizyjny i telebim.

Gruntownie przebudowane zostały pomieszczenia zaplecza sportowego i szatniowo-sanitarnego w celu dostosowania do standardów europejskich. Wymieniona została instalacja wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna, przeciwpożarowa oraz wentylacji. W pracach remontowych zastosowano najlepsze rozwiązania i materiały.

Powstała specjalna trybuna dla VIP-ów na 37 miejsc, zamontowano fotele w barwach klubowych GKS. Obiekt przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Obecnie Stadion Zimowy może pomieścić 2 500 osób.

Po modernizacji tyski Stadion Zimowy wymieniany jest jako najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. W 2009 na Stadionie Zimowym w Tychach odbył się turniej hokejowy w ramach IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy „Śląsk-Beskidy 2009”. Trenuje na nim tyska drużyna hokejowa i drużyny młodzieżowe, organizowane są ligowe mecze hokejowe. Tafla udostępniana jest amatorom jazdy na łyżwach.

Koszt inwestycji: 27,6 mln zł

Dofinansowanie ze środków pozabudżetowych: 10 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 4,6 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego

Czas realizacji: 2007-2009 r.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.