14 lipca 2015 13:17

W 2010 roku tyski plac Baczyńskiego został uznany przez internautów za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W tym miejscu tyszanie spędzają długie, niedzielne popołudnia, tutaj odbywają się liczne imprezy i koncerty.

W ramach inwestycji dokonano wymiany nawierzchni, odnowiono elewacje budynków wokół placu (termomodernizcja), utworzono nowe miejsca parkingowe, nasadzono drzewa. Wykonano i zamontowano kilkadziesiąt drewnianych wygodnych ławek dla mieszkańców.

Na placu zamontowano wyjątkową instalację przestrzenną, która ma upamiętnić patrona tego miejsca. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zostały wygrawerowane na granitowo-szklanych Kostkach Poezji, także alfabetem Braille'a. Wieczorami Kostki Poezji są odpowiednio oświetlone.

Plac Baczyńskiego po gruntownej modernizacji stał się jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. W okresie od maja do września odbywają się tutaj coniedzielne imprezy kulturalne, a w grudniu Plac Baczyńskiego jest miejscem kilkudniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na co dzień to miejsce spacerów i spotkań mieszkańców Tychów. Największą atrakcją placu jest podświetlana wieczorem, ośmioboczna fontanna nawiązująca do wieżyczek budynków z efektownym dmuchawcem wodnym.

Koszt inwestycji: 14 mln złotych (w 2010 roku zrealizowane zostały dalsze prace termo-modernizacyjne budynków w kwocie 5 452 500 zł)

Czas realizacji: 2008 - 2009

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.