Komunikacja miejska, punkty totupoint - czytaj więcej w tekście.

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej z wyjątkiem jednego autokaru GKS Tychy, są niskopodłogowe bądź niskowejściowe, przystosowane do przewozu osób na wózkach.

Na kanale Youtube PKM Tychy można obejrzeć film instruktażowy bezpiecznego podróżowania. Każda osoba niepełnosprawna może liczyć na pomoc kierowcy oraz otwarcie specjalnej rampy.

Poza tym 36 autobusów marki MAN, 7 autobusów marki Solaris, 10 mikrobusów marki MMI, 8 autobusów marki SOR, 20 autobusów marki AUTOSAN są wyposażone w zapowiadanie głosowe przystanków.

HALA SPORTOWA

Hala dostosowana jest do osób niepełnosprawnych poprzez wyposażenie jej w schodołaz, który pozwala na transport po schodach osób na wózkach. Hala posiada również dwie toalety dla osób niepełnosprawnych.

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY PAPROCANY

Kompleks wyposażony jest w toaletę dla osób niepełnosprawnych, natomiast na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany osoby niepełnosprawne mają swobodny dostęp do plaży i kąpieliska, natrysków, punktów gastronomicznych, pomostów pływających i promenady, alejek parkowych, boisk, toalety ogólnodostępnej dla osób niepełnosprawnych przy plaży. Zachęcamy do spacerów utwardzoną ścieżką wokół jeziora. Przy ośrodku są oznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

TOTUPOINT

Od 2017 roku w mieście Tychy realizowane jest zadanie pn.: „Przestrzeń bez barier - działania na rzecz środowiska osób niewidomych i niedowidzących w Tychach”. Celem projektu jest rehabilitacja w zakresie orientacji przestrzennej oraz wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin w integracji ze środowiskiem społecznych poprzez oznakowanie przestrzeni publicznej. Projekt opiera się na systemie znaczników i aktywatorów TOTUPOINT. Znaczniki to niewielkie moduły montowane w miejscach użyteczności publicznej. Mogą być one stosowane również tam, gdzie pojawiają się tymczasowe zmiany w organizacji ruchu pieszego. Aktywator mocowany jest na uchwycie białej laski lub zainstalowany w aplikacji. Moduły zostają uaktywnione przez aktywator, który wykrywa wszelkie znaczniki jakie znajdą się w jego zasięgu. TOTUPOINT ułatwia osobom niewidomym i słabo widzącym samodzielne poruszanie się oraz rozwija ich orientację w terenie.

LOKALIZACJE ZNACZNIKÓW TOTUPOINT:

 1. Urząd Miasta

 2. Urząd Skarbowy

 3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowy Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowy Urząd PracySekcja Obsługi Ubezpieczonych NFZ

 4. Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 5. Sąd Rejonowy

 6. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny „Megrez”

 7. Szpital Miejski

 8. Zespół Poradni Specjalistycznych nr 1Centrum Medyczne Paprocany

 9. Centrum Medyczne Zuzanna

 10. Dworzec Autobusowy

 11. Dworzec PKP

 12. Stacja PKP Tychy Al. Bielska

 13. Centrum Balbina

 14. Centrum Handlowe City Point

 15. Galeria Handlowa Gemini Park

 16. Polski Związek Niewidomych koło w Tychach

 17. PKO Bank Polski S.A. Dmowskiego 27

 18. Stacja PKP Tychy Lodowisko

 19. Stacja PKP Tychy Zachodnie

 20. Stacja PKP Tychy Grota-Roweckiego

 21. Biblioteka Publiczna – Mediateka

 22. Teatr Mały

 23. Muzeum Miejskie w Tychach

 24. Wodny Park

 25. Stadion Miejski - wejście

 26. Stadion Zimowy

 27. Kryta Pływalnia MOSiR

 28. E.Leclerc

 29. OW Paprocany

 30. Poczta Polska Zaręby 32

 31. Spółdzielczy Dom Kultury Al. Niepodległości 188

 32. ulica Ojca Bocheńskiego Pl. Baczyńskiego

 33. Blok mieszkalny Edukacji

Powrót na stronę Niepełnosprawni w Tychach

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.