30 października 2020 11:32

Centrum Usług Społecznościowych (CUS) prowadzone jest przez Miejskich Ośrodek Pomocy Społecznej i Filię Dziennego Domu Pomocy Społecznej „WRZOS

CUS ma na celu integrację lokalnego środowiska seniorów, poprawę funkcjonowania psychicznego, społecznego i fizycznego uczestników oraz zwiększenie poczucia przynależności do społeczności lokalnej. W zakresie pomocy realizowanej przez CUS mieści się również przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji społecznej osób starszych poprzez działania mające na celu wzrost poczucia własnej wartości seniorów, ich aktywizację oraz promowanie wśród nich zdrowego stylu życia. Świadczone usługi są realizowane z zachowaniem dbałości o poszanowanie podmiotowości i godności każdego z pensjonariuszy. Zapewnia się możliwość samodzielnego podejmowania decyzji i dokonywania wyborów oraz aktywny udział w dostosowaniu przestrzeni i form wsparcia, proporcjonalnych do oczekiwań i potrzeb.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach prowadzenia CUS oferuje dla seniorów:

  • 4 miejsca w pokojach 1 osobowych, gdzie w komfortowym mieszkaniu pobytu czasowego który trwa od 7 do 21 dni organizowane są m.in.: specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie pielęgnacji, realizowane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

  • 6 miejsc, gdzie w 2 komfortowych mieszkaniach pobytu stałego , realizowane są m.in.: usługi opiekuńcze w wymiarze 4 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu, poradnictwo psychologiczne, treningi umiejętności społecznych.

Filia Dziennego Domu Pomocy Społecznej „WRZOS” w ramach prowadzenia CUS oferuje dla seniorów:

  • 30 miejsc w Dziennym Domu Pomocy, w którym prowadzone są: usługi opiekuńcze, zajęcia usprawniające ruchowo, terapię zajęciową, warsztaty fitoterapii, muzykoterapii, zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe, posiłki, poradnictwo psychologiczne itp.,

  • 20 miejsc w Klubie Seniora, w którym prowadzone są: warsztaty aktorskie, kurs fotografii, kurs komputerowy, trening pamięci, muzykoterapia, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także zapewniony jest dostęp do czytelni CUS.

Projekt jest  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Centrum Usług Społecznościowych , ul. Edukacji 11 , tel.: 32 214 83 10, 32 32 323 22 41, www.mops.tychy.pl , www. ddps.tychy.pl, e-mail sekretariat@dddps.tychy.pl.

Powrót na stronę SENIORZY.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.