25 września 2020 8:23

Ulica Morelowa stanowi jeden z ważnych elementów układu komunikacyjnego, obsługującego północne dzielnice miasta, a w szczególności dzielnicę Czułów. Obszar ten w ostatnich latach dynamicznie rozwija się. Z uwagi na atrakcyjność terenu dla dalszego rozwoju zabudowy mieszkaniowej istotnym czynnikiem jest dobre skomunikowanie tej części miasta. Budowa drogi uzupełni podstawowy układ komunikacyjny dzielnicy, przyczyni się również do poprawy dostępności komunikacyjnej do podmiotów i instytucji, działających w tej części Tychów. Warto podkreślić, iż wspieranie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i tworzenie dla niego odpowiedniej infrastruktury jest zasadniczym celem spójnej polityki gospodarczej miasta. Realizacja inwestycji w obrębie ulicy Morelowej przyczyni się także do poprawy jakości życia mieszkańców poprzez:

  • zwiększenie bezpieczeństwa publicznego i socjalnego, komfortu jazdy, w tym zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i najmłodszych mieszkańców dzielnicy,
  • eliminację nadmiernego hałasu spowodowanego przejeżdżającymi samochodami po drodze gruntowej (poprawa warunków akustycznych w otoczeniu drogi ),
  • eliminację zanieczyszczeń drogowych występujących przy drogach gruntowych,
  • poprawę ogólnej estetyki dzielnicy, w tym utrzymanie czystości,
  • możliwość rodzinnych spacerów po okolicy,
  • swobodny dostęp do komunikacji miejskiej dzielnicy, położonej na obrzeżach miasta Tychy,
  • swobodny dojazd do prywatnych posesji mieszkańców,
  • bezpieczne dotarcie do pobliskiej szkoły dzieci zamieszkałych na terenie planowanej inwestycji.

Istniejąca droga Morelowa posiada jezdnię o nawierzchni gruntowej, a jej pas jest w znacznej części porośnięty trawą i zielenią. Nowa droga będzie posiadała jezdnię z betonu asfaltowego, wyniesioną tarczę skrzyżowania z kostki brukowej betonowej, pełne odwodnienie, chodniki i oświetlenie.

Termin realizacji: 2020

Wartość projektu: 1 402 515 PLN

Kwota dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 1 230 000  PLN

 Powrót na stronę Dofinansowanie krajowe>>

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.