24 września 2020 14:52

Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka przysługuje matce lub ojcu opiekunowi faktycznego dziecka albo opiekunowi prawnego, jeżeli dochód rodziny nie przekracza kwoty 1922,00zł na osobę w rodzinie.

Przysługuje w wysokości 1.000,00 zł na jedno dziecko.

Jednorazowa zapomoga nie przysługuje, jeżeli członkowi rodziny przysługuje za granicą świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej.


Wniosek należy złożyć w terminie 12 – miesięcy od dnia narodzin dziecka.
Warunkiem otrzymania świadczenia jest przedłożenie zaświadczenia lekarskiego lub zaświadczenia wystawionego przez położną o pozostawaniu przez kobietę pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu.

Więcej informacji na temat „becikowego” na stronach: http://www.mops.tychy.pl/swiadczenia_rodzinne/Jednorazowa_zapomoga_z_tytulu_urodzenia_sie_dziecka.html oraz https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-becikowe 

POWRÓT NA STRONĘ: RODZINA

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.