11 marca 2024 11:00

Deklaracja dostępności - dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Urząd Miasta Tychy – adres: al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking od Al. Niepodległości.

Wejście: do budynku prowadzą 2 wejścia - główne od Al. Niepodległości i dodatkowe od strony Parku Miejskiego im. Solidarności. Wejście główne nie posiada schodów, z obu stron znajdują się podjazdy. Szklane drzwi są oznaczone pasem w kontrastowym kolorze. Przed drugim wejściem ( od strony Parku Miejskiego) znajdują się schody oraz podjazd.

Osobne wejście od strony zachodniej Parku Miejskiego im. Solidarności posiada Wydział Lokalowy oraz Pawilon Ślubów. Do wydziału wchodzi się z poziomu chodnika. Do Pawilonu wchodzi się po schodach albo z wykorzystaniem platformy dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych.

Budynek: na parterze usytuowane jest Biuro Obsługi Klienta pozbawione barier architektonicznych poziomych oraz pionowych. Po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się stanowisko komputerowe na którym można połączyć się z tłumaczem języka migowego. Informacje w tym zakresie lub pomóc przy połączeniu udzielają pracownice Punktu Informacyjnego. Usługa jest bezpłatna, dostępna w godzinach otwarcia urzędu.

Pętla indukcyjna: każde stanowisko obsługi klienta oraz kasy na parterze posiadają stanowiskową pętle indukcyjną.

Toalety: na parterze znajdują się toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Windy: budynek wyposażony jest w 3 windy, w tym jedną dostosowaną do przewożenia osób na wózkach. Winda zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji. W windach są oznaczenia w alfabecie Braille’a, dwie widny nadają komunikaty głosowe.

Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Wydział Remontów Urzędu Miasta Tychy – adres: al. Piłsudskiego 12, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking od Al. Piłsudskiego.

Wejście: do budynku prowadzą 2 wejścia - główne od Al. Piłsudskiego i dodatkowe od strony zachodniej w tzw. Patio (od strony Tyskich Hal Targowych). Wejście główne nie posiada schodów, do budynku wchodzi się z poziomu chodnika. Wejście główne posiada wiatrołap oraz dwie pary drzwi z samozamykaczami.

Budynek: z wejścia głównego dostajemy się do pomieszczenia recepcji. W recepcji wyznaczono miejscem obsługi dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wydział Remontów usytuowany jest na 2 piętrze. Dojście do Wydziału schodami, poprzez klatkę schodową. Przed drugim wejściem znajdują się trzy stopnie, wejście to prowadzi bezpośrednio na klatkę schodową ewakuacyjną.

Pętla indukcyjna: brak

Toalety: brak toalet dostosowanych do osób niepełnosprawnych

Windy: do Wydziału nie da się dojechać windą

Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tychy – adres: ul. Budowlanych 59, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking z ul. Kochanowskiego albo parking przy ul. Budowlanych.

Wejście: Do budynku prowadzi 1 główne wejście - od parkingu ul. Kochanowskiego. Do Wydziału wchodzi się z poziomu chodnika.

Budynek: Wydział posiada Biuro Obsługi Klienta, nie ma poziomych ani pionowych barier architektonicznych.

Pętla indukcyjna: brak

Toalety: w Wydziale znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych.

Windy: brak, wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie z wejściem.

Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Tychy – adres: ul. Budowlanych 67, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking z ul. Budowlanych albo boczna ul. Barona.

Wejście: Referat posiada jedno wejście od strony ul. Barona. Do drzwi wejściowych prowadzi podjazd.

Budynek: Referat posiada Biuro Obsługi Klienta oraz poczekalnie, pozwalające na poruszanie się na wózku.

Pętla indukcyjna: brak

Toalety: w Biurze Obsługi znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Windy: brak, wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie z wejściem.

Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Miejski Rzecznik Konsumenta, Wydział Budownictwa, Miejski Konserwator Zabytków, Referat Komunikacji Społecznej Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Wydział Kontroli, Nieodpłatna Pomoc Prawna znajdują się w budynku tzw. Balbina Centrum- adres: ul. Barona 30, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking z ul. Begonii albo ul. Barona.

Wejście: budynek posiada dwa wejścia. Jedno od strony wschodniej, przy parkingu ul. Barona. Drugie od strony północnej przy ul. Barona. Pierwsze wejście wyposażone jest w schody i podjazd. Drugie nie posiada schodów, do budynku wchodzi się z poziomu chodnika.

Budynek: Wydziały Urzędu znajdują się na różnych piętrach budynku. Na parterze jest tablica informacyjna. Do lokali prowadzą schody albo można się do nich dostać windą.

Pętla indukcyjna: brak

Toalety: na parterze usytuowana jest toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Windy: budynek wyposażony jest w dwie windy, w tym jedna większa, dostosowana do przewozu osób poruszających się na wózkach.

Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Nieodpłatna pomoc prawna – adres: ul. Grota Roweckiego 42 pok. 327, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Wjazd na parking od strony ul. Grota Roweckiego.

Wejście: Do budynku prowadzą dwa wejścia. Jedno pośrodku budynku oraz drugie po lewej stronie patrząc od ul. Grota Roweckiego. Środkowe wejście ma schodki, brak podjazdu, brak pochylni. Wejście po lewej stronie budynku ma schodki oraz podjazd z barierką.

Budynek: od strony wejścia środkowego budynek posiada liczne schody, brak podjazdów i dojścia do wind. Zaleca się wejście po lewej stronie budynku gdzie jest podjazd oraz winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Poszczególne piętra nie posiadają poziomych ani pionowych barier architektonicznych.

Pętla indukcyjna: brak

Toalety: na 2 piętrze jest usytuowana toaleta dla niepełnosprawnych

Windy: budynek jest wyposażony w 1 windę dostosowaną do przewozu osób poruszających się na wózkach.

Do budynku i pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Straż Miejska – adres: ul. Budowlanych 67, 43-100 Tychy

Parking: przy budynku jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Wjazd na parking z ul. Budowlanych albo boczna ul. Barona.

Wejście: budynek posiada wejście od strony wschodniej przy ul. Barona. Wejście na poziomie chodnika.

Budynek: Na parterze znajduje się dyżurka. Na piętrze sekretariat oraz pozostałe pomieszczenia. Wejście na piętro schodami.

Pętla indukcyjna: brak

Toalety: na piętrze znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych.

Windy: brak

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.