4 maja 2020, 9:57:21

Zbigniew Gieleciak, Prezes Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, został jednym z członków Śląskiego Forum Ekspertów.

Forum, którego głównym celem jest wsparcie regionalnej gospodarki, w związku z sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa, tworzą eksperci z różnych branż gospodarki, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Zostało ono powołane przez Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, jako działanie uzupełniające dla „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki”.

Przewodniczącym Śląskiego Forum Ekspertów został Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. a wiceprzewodniczącym Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Śląskie Forum Ekspertów ma pełnić funkcje doradcze i proponować rozwiązania zaradcze jak i stymulujące działalność firm w trakcie i po pandemii, a także działania, które mogą realnie zmniejszyć negatywne skutki obecnej sytuacji.

Do zakresu działania Śląskiego Forum Ekspertów należy:

  1. Przygotowywanie rekomendacji związanych z:

  • pobudzaniem aktywności gospodarczej po okresie ograniczeń związanych ze stanem epidemii koronawirusa,

  • podnoszeniem poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki województwa,

  • tworzeniem warunków rozwoju gospodarczego, w tym kreowaniem rynku pracy,

  • realizacją Śląskiego Pakietu dla Gospodarki,

  • osiągnięciem celów Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2020+",

  1. Proponowanie rozwiązań dotyczących koordynacji działań organów administracji samorządowej dotyczących rozwoju gospodarczego,

  2. Inspirowanie przedsięwzięć pobudzających aktywność gospodarczą,

  3. Analizowanie i wykorzystywanie doświadczeń oraz upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie podnoszenia poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki województwa,

  4. Tworzenie warunków dla lepszej komunikacji i dialogu między administracją publiczną, sferą nauki i gospodarki, w sprawach dotyczących rozwoju.

Informacje i skład Śląskiego Forum Ekspertów dostępne są tutaj

Źródło: https://slaskie.pl, https://dlagospodarki.slaskie.pl, https://izba.tychy.pl

Harmonogram luzowania obostrzeń na czerwiec

Harmonogram luzowania obostrzeń na czerwiec

Rząd ogłosił 2 czerwca zmiany w obostrzeniach, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca 2021 r.

Program "Młodzież na start"

Program "Młodzież na start"

Masz pomysł na własny biznes? Szukasz dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej? Masz nie więcej niż 29 lat? Weź udziału w projekcie Młodzież na START!

Zmniejszone dostawy szczepionki

Zmniejszone dostawy szczepionki

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych poinformowała o radykalnym zmniejszeniu dostaw w bieżącym tygodniu szczepionki Janssen (Johnson&Johnson) do miejskich punktów szczepień. Ze względu na zmniejszenie dostaw odwołane zostaną wizyty na szczepienia zapisanych pacjentów.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×