4 maja 2020, 9:57:21

Zbigniew Gieleciak, Prezes Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, został jednym z członków Śląskiego Forum Ekspertów.

Forum, którego głównym celem jest wsparcie regionalnej gospodarki, w związku z sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa, tworzą eksperci z różnych branż gospodarki, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Zostało ono powołane przez Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, jako działanie uzupełniające dla „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki”.

Przewodniczącym Śląskiego Forum Ekspertów został Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. a wiceprzewodniczącym Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Śląskie Forum Ekspertów ma pełnić funkcje doradcze i proponować rozwiązania zaradcze jak i stymulujące działalność firm w trakcie i po pandemii, a także działania, które mogą realnie zmniejszyć negatywne skutki obecnej sytuacji.

Do zakresu działania Śląskiego Forum Ekspertów należy:

  1. Przygotowywanie rekomendacji związanych z:

  • pobudzaniem aktywności gospodarczej po okresie ograniczeń związanych ze stanem epidemii koronawirusa,

  • podnoszeniem poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki województwa,

  • tworzeniem warunków rozwoju gospodarczego, w tym kreowaniem rynku pracy,

  • realizacją Śląskiego Pakietu dla Gospodarki,

  • osiągnięciem celów Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2020+",

  1. Proponowanie rozwiązań dotyczących koordynacji działań organów administracji samorządowej dotyczących rozwoju gospodarczego,

  2. Inspirowanie przedsięwzięć pobudzających aktywność gospodarczą,

  3. Analizowanie i wykorzystywanie doświadczeń oraz upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie podnoszenia poziomu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki województwa,

  4. Tworzenie warunków dla lepszej komunikacji i dialogu między administracją publiczną, sferą nauki i gospodarki, w sprawach dotyczących rozwoju.

Informacje i skład Śląskiego Forum Ekspertów dostępne są tutaj

Źródło: https://slaskie.pl, https://dlagospodarki.slaskie.pl, https://izba.tychy.pl

Przedsiębiorco! Sprawdź aktualne ograniczenia dla firm w związku z COVID-19

Przedsiębiorco! Sprawdź aktualne ograniczenia dla firm w związku z COVID-19

Od 1 grudnia zmienią się limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych czy hotelach.

ReSTART projekt „drugiej szansy”

ReSTART projekt „drugiej szansy”

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet organizuje projekt „reSTART, zmiany które budują” dla osób, które zamknęły swoją działalność w ciągu ostatnich 2 lat i otworzyły ponownie w ciągu ostatniego półrocza.

Choinka z pozytywną energią

Choinka z pozytywną energią

W Tychach rusza akcja edukacyjna „Choinka z pozytywną energią”, w ramach której miasto planuje rozdać mieszkańcom 500 bonów na żywe choinki.

System Dokumenty Zastrzeżone

System Dokumenty Zastrzeżone

Zgubiłaś/eś dokument lub został on skradziony? Zgłoś go do systemu Dokumenty Zastrzeżone!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×