6 kwietnia 2020, 10:16:10

#RatujBiznes to akcja prowadzona przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

laptop  Autor: Michał Janusiński

W ramach akcji radcowie prawni, adwokaci i doradcy podatkowi pomogą nieodpłatnie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom w przygotowaniu i składaniu wniosków o pomoc.

Akcja jest skierowana do przedsiębiorców, których firmy ucierpiały w wyniku pandemii, jak również kancelarii prawnych i podatkowych świadczących tym przedsiębiorcom nieodpłatną pomoc prawną przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie.

Na stronie rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes są zamieszczone informacje w zakresie możliwości jakie daje przedsiębiorcom obecny (oraz przyszły, w zakresie proponowanych rozwiązań procedowanej obecnie tarczy antykryzysowej) stan prawny. Są to m.in. instrumenty typu: wnioski o odroczenie terminu zapłaty podatku/zapłaty zaległości podatkowych, o rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej, o umorzenie zaległości podatkowych, o odroczenie terminu płatności składek ZUS, o zwolnienie płatnika z obowiązku opłacania nieopłaconych składek ZUS, w zakresie świadczeń postojowych, o udzielenie pomocy (pożyczki) na ratowanie, w zakresie tymczasowego wsparcia restrukturyzacyjnego itp.

Na stronie https://rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes/ znajdziesz także: 

  • Listę instrumentów prawnych (wniosków) w zakresie wsparcia przedsiębiorców.
  • Listę kancelarii prawnych i podatkowych, które biorą udział w akcji #ratujbiznes i kontakt dla kancelarii, które chciałyby przyłączyć się do akcji.

Żródło: https://rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes/

Powrót na miejską stronę DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.

Przedsiębiorco! Sprawdź aktualne ograniczenia dla firm w związku z COVID-19

Przedsiębiorco! Sprawdź aktualne ograniczenia dla firm w związku z COVID-19

Od 1 grudnia zmienią się limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych czy hotelach.

ReSTART projekt „drugiej szansy”

ReSTART projekt „drugiej szansy”

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet organizuje projekt „reSTART, zmiany które budują” dla osób, które zamknęły swoją działalność w ciągu ostatnich 2 lat i otworzyły ponownie w ciągu ostatniego półrocza.

Choinka z pozytywną energią

Choinka z pozytywną energią

W Tychach rusza akcja edukacyjna „Choinka z pozytywną energią”, w ramach której miasto planuje rozdać mieszkańcom 500 bonów na żywe choinki.

System Dokumenty Zastrzeżone

System Dokumenty Zastrzeżone

Zgubiłaś/eś dokument lub został on skradziony? Zgłoś go do systemu Dokumenty Zastrzeżone!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×