14 lipca 2015, 12:30:2

W Tychach konsekwentnie realizowany jest plan dostosowania szkół i budynków miejskich do najnowszych standardów energetycznych, ciepłowniczych i ekologicznych.

Termomodernizacja ZS 4 to nie tylko nowy wygląd. Szkołę wybudowano w latach 70. XX w. Do tej pory była poddawana jedynie doraźnym remontom. Gruntowny remont, ocieplenie budynków szkoły, wdrożenie nowoczesnego systemu ogrzewania, wykorzystującego źródła odnawialne (kolektory słoneczne), wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji CO, montaż nowoczesnego systemu wentylacji i inne przeprowadzone prace, miały na celu dostosowanie Szkoły do współczesnych standardów technicznych poprzez redukcję zużycia energii. Zmniejszono także oddziaływanie obiektu na środowisko, a także poprawiono warunki pracy w szkole.

Zespół Szkół nr 4

al. Bielska 100, Tychy

Całkowity koszt inwestycji: 7 561 870,36 zł

2 980 816,81 zł – dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, RPO WS 2007-2013

4 581 053,55 zł – budżet miasta

Czas realizacji 2007 – 2009

Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego zyskał nowy wygląd. Termomodernizacja budynku i modernizacja źródła ciepła w obiektach szkoły zmniejszyły zapotrzebowanie na ciepło i oddziaływanie obiektu na środowisko.

Więcej...

W Szkole Muzycznej ocieplono ściany, dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano instalację CO, zamontowano wentylację i klimatyzację w sali koncertowej. Szkołę wyremontowano, wydzielono dodatkowe pomieszczenia (w tym salę audiowizualną i studio nagrań), wyizolowano akustycznie niektóre pomieszczenia, piwnice zaadaptowano na sale perkusyjne, wymieniono także instalacje elektryczne i oświetleniowe na energooszczędne.

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego

al. Niepodległości 53, Tychy

Całkowity koszt inwestycji: 4 200 885,00 zł

2 097 676,75 zł – dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, RPO WS 2007-2013

2 103 208,25 zł – budżet miasta

Opisane inwestycje, to tylko dwie, z wielu przeprowadzonych w ostatnich latach w Tychach. Dzięki pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wykonano gruntowne remonty m.in. w: Gimnazjum nr 11, Szkole Podstawowej nr 22, Przedszkolu nr 29, Przedszkolu nr 21, Przedszkolu przy ulicy Nałkowskiej.

Kolejne prace remontowe w budynkach szkolnych i przedszkoli już się rozpoczęły lub są w planach. Obecnie pozyskiwane są środki, w tym unijne, na realizację następnych zadań tego typu.


Powrót do strony "Inwestycje miejskie"

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×