14 lipca 2015 12:28

W centrum tyskiego osiedla Balbina wybudowano nowoczesny, kolorowy plac zabaw, na którym dzieci mogą nie tylko się bawić, ale też poznawać prawa fizyki.

Nowoczesny plac zabaw powstał w centralnym punkcie tyskiego osiedla Balbina - na placu im. Grażyny Bacewicz. Składa się z dwóch części. Pierwsza jest zielona, znajdują się na niej ławki i piaskownice. Drugą wyłożono bezpieczną, sztuczną nawierzchnią, na której zamontowano atrakcje dla dzieci w różnym wieku - bujaki, huśtawki, zjeżdżalnię, domek do zabawy, pajęczynę do wspinaczki oraz urządzenie do gry w kółko i krzyżyk. Mali tyszanie poznają prawa fizyki przy pomocy wstęgi Moebiusa, która ma tylko dwa wymiary, czy wirującego spodka, z którego nie można wypaść pomimo nachylenia.

Inspiracją do utworzenia tego typu miejsca był plac zabaw z warszawskiego parku Żeromskiego.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Koszt: 760 tys. zł

Czas realizacji: 2010 r.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.