14 lipca 2015, 12:28:41

W centrum tyskiego osiedla Balbina wybudowano nowoczesny, kolorowy plac zabaw, na którym dzieci mogą nie tylko się bawić, ale też poznawać prawa fizyki.

Plac zabaw im. Grażyny Bacewicz
Nowoczesny plac zabaw powstał w centralnym punkcie tyskiego osiedla Balbina - na placu im. Grażyny Bacewicz. Składa się z dwóch części. Pierwsza jest zielona, znajdują się na niej ławki i piaskownice. Drugą wyłożono bezpieczną, sztuczną nawierzchnią, na której zamontowano atrakcje dla dzieci w różnym wieku - bujaki, huśtawki, zjeżdżalnię, domek do zabawy, pajęczynę do wspinaczki oraz urządzenie do gry w kółko i krzyżyk. Mali tyszanie poznają prawa fizyki przy pomocy wstęgi Moebiusa, która ma tylko dwa wymiary, czy wirującego spodka, z którego nie można wypaść pomimo nachylenia.

Inspiracją do utworzenia tego typu miejsca był plac zabaw z warszawskiego parku Żeromskiego.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Koszt: 760 tys. zł

Czas realizacji: 2010 r.

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×