14 listopada 2019, 12:22:55

Jeszcze tylko do 18 listopada 2019 r. można składać zgłoszenia do konkursu dla przedsiębiorstw społecznych z województwa śląskiego „Asy śląskiej ekonomii społecznej 2019”.

Jezioro Paprocany i Tychy z lotu ptaka Autor: Fotoloto

W konkursie wyróżnione zostaną przedsiębiorstwa z naszego województwa, które najpełniej realizują i popularyzują ideę ekonomii społecznej.

Uczestnikami Konkursu, czyli podmiotami zgłaszanymi do udziału w Konkursie, mogą być przedsiębiorstwa społeczne, które:

  • mają siedzibę, prowadzą działalność i oferują produkty/usługi na terenie województwa śląskiego,
  • posiadają bilans, rachunek zysków i strat wraz z informacją dodatkową za rok 2017 i 2018 lub inne roczne sprawozdania finansowe za te lata, zatwierdzone przez właściwy organ zatwierdzający.

Zgłoszenia przedsiębiorstwa społecznego może dokonać:

  • podmiot ekonomii społecznej,
  • jednostka samorządu terytorialnego i jego jednostka organizacyjna,
  • przedstawiciel biznesu,
  • osoba indywidualna,
  • inny podmiot, który dostrzega pozytywną działalność danego przedsiębiorstwa społecznego w obszarze ekonomii społecznej,
  • samo zainteresowane przedsiębiorstwo społeczne.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Współpraca się opłaca – koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe zasady i formularze zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie koordynatora konkursu, którym jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Województwa Śląskiego pod numerem telefonu: 32 730 68 96 lub mailowo: oszewczyk@rops-katowice.pl

Na zwycięzców czekają trzy nagrody finansowe w wysokości 1500 zł brutto, tytuły „Asy śląskiej ekonomii społecznej 2019” oraz pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Powrót na miejską stronę DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.

Harmonogram luzowania obostrzeń na czerwiec

Harmonogram luzowania obostrzeń na czerwiec

Rząd ogłosił 2 czerwca zmiany w obostrzeniach, które będą obowiązywać od 6 do 25 czerwca 2021 r.

Program "Młodzież na start"

Program "Młodzież na start"

Masz pomysł na własny biznes? Szukasz dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej? Masz nie więcej niż 29 lat? Weź udziału w projekcie Młodzież na START!

Zmniejszone dostawy szczepionki

Zmniejszone dostawy szczepionki

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych poinformowała o radykalnym zmniejszeniu dostaw w bieżącym tygodniu szczepionki Janssen (Johnson&Johnson) do miejskich punktów szczepień. Ze względu na zmniejszenie dostaw odwołane zostaną wizyty na szczepienia zapisanych pacjentów.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×