14 lipca 2015, 12:13:8

Tychy mogą pochwalić się wieloma obiektami stanowiącymi najlepsze przykłady architektury drugiej połowy XX wieku, jak również wieloma znakomitymi dziełami sakralnymi. W

Plac św. Anny Autor: Michał Janusiński
W celu promocji obiektów o znaczeniu kulturowym, wśród mieszkańców miasta, województwa śląskiego i pozostałych turystów, powstał szlak miejski „Od Socrealizmu do postmodernizmu. Unikatowe Nowe Tychy.”

W ramach projektu oznakowano najciekawsze obiekty, a także umieszczono przy każdym z nich szeroką informację z opisem nt. danego zabytku architektonicznego. To szlak pieszo-rowerowy, dlatego przy niektórych obiektach oprócz tablic z informacją stanęły stojaki rowerowe z ławką.

Na trasie szlaku są 23 oznakowane obiekty, dodatkowo opisane w przewodniku po szlaku miejskim. Szlak można zwiedzać po kolei – chronologicznie wędrując od socrealizmu, poprzez tradycję i modernizm do postmodernizmu, bądź tematycznie – wybierając np. architekturę sakralną.

System informacji kulturalnej: „Szlak od socrealizmu do postmodernizmu. Unikatowe Nowe Tychy”

Całkowity koszt inwestycji: 869 418,00 zł.

739 005,30 zł – dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, RPO WS 2007-2013

130 412,70 zł – budżet miasta

Czas realizacji: 2010 - 2011

www.unikatowetychy.pl

Powrót do strony "Inwestycje miejskie"
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×